آرشیو اخبار

اولین جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران در سال جدید تشکیل شد.
اولین جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران با رویکرد بررسی شرح وظایف کارگروه تخصصی در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار گردید.
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶
[ تعداد بازدید : ۲۵۳ ]
دیدار مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با استاندار محترم زنجان به مناسبت هفته ارتباطات
به مناسبت هفته ارتباطات، مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با مهندس انصاری، استاندار زنجان دیدار کردند.
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲
[ تعداد بازدید : ۱۹۹ ]
شرکت مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در نشست هم اندیشی با شرکتهای دانش بنیان استان
با توجه به شعار سال ۹۵ با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و شرکتهای دانش بنیان به عنوان بازوی اصلی در تحقق این شعار، آقای مهندس فرخی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در نشست هم اندیشی با شرکتهای دانش بنیان در محل بنیاد نخبگان استان شرکت نمود.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
[ تعداد بازدید : ۱۵۳ ]
دیدار مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با امام جمعه محترم به مناسبت هفته ارتباطات
به مناسبت هفته ارتباطات، مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با آیت الله خاتمی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان دیدار کردند.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶
[ تعداد بازدید : ۲۲۸ ]
نشست مشترک مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
همزمان با سفر آقای مهندس سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به استان زنجان، نشست مشترکی میان آقای مهندس فرخی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و ایشان برگزار شد.
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۹
[ تعداد بازدید : ۱۷۱ ]
تشکیل جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان
جلسه شورای مدیران ICT استان با حضور آقایان آبنوس (مدیر شعب پست بانک استان)، حدادی (مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان)، جاویدی (مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمالغرب)، جدیدی (مدیرعامل شرکت مخابرات استان)، ناصحی مقدم (رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان)، کواکب الصباح (معاون اجرایی پست استان) و به ریاست آقای فرخی (مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان) برگزار شد.
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۵۸
[ تعداد بازدید : ۱۶۴ ]
بازدید مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از نمایندگی شرکت استارت آپ محور  «مپس» در زنجان
آقای مهندس فرخی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، از نمایندگی شرکت استارت آپ محور «مجتمع پارس سامانه های دانش پویا (مپس)» در زنجان بازدید نمود.
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳
[ تعداد بازدید : ۳۲۵ ]

فهرست مقالات

اقتصاد دیجیتال و اتصال هوشمند

اقتصاد دیجیتال به عنوان یک مفهوم کلی به اقتصاد مبتنی بر تکنولوژی های محاسباتی اشاره دارد که گاهی تحت عناوین اقتصاد اینترنتی، اقتصاد جدید یا اقتصاد وب مورد اشاره قرار می گیرد. طبق اعلام انجمن جهانی اقتصاد، تا سال 2022 بیش از 60 درصد تولید ناخالص داخلی کشورهای جهان به صورت دیجیتال خواهد بود که به زعم برخی کارشناسان این حوزه مقدمه ای بر انقلاب صنعتی چهارم خواهد بود. از آنجا که بخش خدماتی یکی از بخش های اصلی اقتصاد ایران را به خود اختصاص داده است و نقش فناوری اطلاعات در این بخش در مقایسه با سایر بخش ها (از قبیل صنعت، کشاورزی و نفت) بیشتر است، اقتصاد دیجیتال می تواند بیشترین تاثیر را در بهبود تولید ملی و بهره وری در کشور داشته باشد. بنابراین این گستردگی و عمق تحولات و تغییرات در صنایع امروزی نشانگر تحول کل نظام تولید، کسب و کار و مدیریت و حتی حکمرانی است. بر همین اساس نظام نامه پیوست فناوری و توسعه توانمندی های داخلی در قراردادهای بین‌المللی با هدف دانش بنیان شدن بخش های مهم و حساس اقتصادی کشور و شرط انتقال فناوری در معاملات خارجی در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مورد توجه می باشد.
۱۰ شهریور ۱۳۹۸
1

The Necessity of Managers' Intelligence in Facing Smart Taxis

تاکسی اینترنتی و هر پدیده دیگری که مبتنی بر فناوری های نوین، نظام های موجود کسب و کار را تغییر میدهد می تواند اثرات مثبت یا منفی اقتصادی و اجتماعی بر شهرها بگذارد. اما مدیران و نهادهای مرتبط تا چه میزان آمادگی مدیریت و مواجهه با چنین موضوعاتی را دارند؟
۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
صفحه ۱ از ۴ ۲ ۳ ۴