آرشیو اخبار

اولین جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران در سال جدید تشکیل شد.
اولین جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران با رویکرد بررسی شرح وظایف کارگروه تخصصی در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار گردید.
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶
[ تعداد بازدید : ۲۲۸ ]
دیدار مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با استاندار محترم زنجان به مناسبت هفته ارتباطات
به مناسبت هفته ارتباطات، مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با مهندس انصاری، استاندار زنجان دیدار کردند.
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲
[ تعداد بازدید : ۱۷۱ ]
شرکت مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در نشست هم اندیشی با شرکتهای دانش بنیان استان
با توجه به شعار سال ۹۵ با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و شرکتهای دانش بنیان به عنوان بازوی اصلی در تحقق این شعار، آقای مهندس فرخی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در نشست هم اندیشی با شرکتهای دانش بنیان در محل بنیاد نخبگان استان شرکت نمود.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
[ تعداد بازدید : ۱۴۰ ]
دیدار مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با امام جمعه محترم به مناسبت هفته ارتباطات
به مناسبت هفته ارتباطات، مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با آیت الله خاتمی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان دیدار کردند.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶
[ تعداد بازدید : ۲۰۵ ]
نشست مشترک مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
همزمان با سفر آقای مهندس سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به استان زنجان، نشست مشترکی میان آقای مهندس فرخی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و ایشان برگزار شد.
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۹
[ تعداد بازدید : ۱۴۸ ]
تشکیل جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان
جلسه شورای مدیران ICT استان با حضور آقایان آبنوس (مدیر شعب پست بانک استان)، حدادی (مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان)، جاویدی (مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمالغرب)، جدیدی (مدیرعامل شرکت مخابرات استان)، ناصحی مقدم (رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان)، کواکب الصباح (معاون اجرایی پست استان) و به ریاست آقای فرخی (مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان) برگزار شد.
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۵۸
[ تعداد بازدید : ۱۳۹ ]
بازدید مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از نمایندگی شرکت استارت آپ محور  «مپس» در زنجان
آقای مهندس فرخی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، از نمایندگی شرکت استارت آپ محور «مجتمع پارس سامانه های دانش پویا (مپس)» در زنجان بازدید نمود.
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳
[ تعداد بازدید : ۲۹۸ ]

فهرست مقالات

1

The Necessity of Managers' Intelligence in Facing Smart Taxis

تاکسی اینترنتی و هر پدیده دیگری که مبتنی بر فناوری های نوین، نظام های موجود کسب و کار را تغییر میدهد می تواند اثرات مثبت یا منفی اقتصادی و اجتماعی بر شهرها بگذارد. اما مدیران و نهادهای مرتبط تا چه میزان آمادگی مدیریت و مواجهه با چنین موضوعاتی را دارند؟
۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
شرکتهای مخابراتی

چگونه شرکت های مخابراتی می توانند در انقلاب دیجیتالی موفق باشند؟

شرکت های مخابراتی، همچنان که دیجیتالی شدن چشم انداز صنعت را تغییر می دهد به طور فزاینده ای زمانهای سخت را تجربه خواهند کرد. در واقع، شرکت¬های ارتباطاتی پس از رسانه ها در دوّمین رده بخش¬هائی که انتظار می رود بیشترین اختلالات دیجیتالی - در حد متوسط یا بسیار زیاد- را در 12 ماه آینده داشته باشند؛ برآورد می¬شود. در پنج سال گذشته، صنعت ارتباطات وارد دوره ای افت با سرعت کم شده که رشد درآمد از 4.5 درصد به 4 درصد رسیده است، شاخص کلی سودآوری (EBITDA) از 25 تا 17 درصد و پول نقدی از 15.6 درصد به 8 درصد کاهش یافته است. مرزهای رقابتی ، از آنجائی که کسب و کارهای اصلی صوت و پیام رسانی همچنان تحت فشار های تنظیم مقرراتی، همچنین به دلیل اینکه رسانه های اجتماعی کانال های ارتباطی جدید را باز می کنند در حال کاهش هستند، تغییر می یابند. به عنوان مثال، در میان شرکت های ارتباطی ایالات متحده، خدمات صوت ثابت و همراه اکنون کمتر از یک سوم از کل دسترسی را دارا هستند که از 55 درصد در سال 2010 رو به کاهش است، در حالیکه درآمدهای داده از 25 درصد کل درآمد در سال 2010 به 65 درصد افزایش یافته است.
۱۸ مرداد ۱۳۹۶