پرش به محتوای اصلی

اخبار

ارتباط ۲۹ روستای استان با پوشش جمعتی در حدود ۳۰۰۰ نفر، هدیه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت دهه مبارک فجر به مردم غیور و همیشه در صحنه استان زنجان

ارتباط ۲۹ روستای استان با پوشش جمعتی در حدود ۳۰۰۰ نفر، هدیه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت دهه مبارک فجر به مردم غیور و همیشه در صحنه استان زنجان
مهندس مرتضی شهامی از راه اندازی تلفن خانگی ۱۷ روستای بالای بیست خانوار و دفتر مخابراتی ۱۲ روستای زیر بیست خانوار با هزینه ای بالغ بر۲۰ میلیارد ریال در این ایام خبر داد.
مهندس مرتضی شهامی در گفتگو با واحد روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان ضمن گرامیداشت ایام پر برکت دهه مبارک فجر و تبریک و تهنیت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به مردم شریف و گرانقدر استان، از راه اندازی تلفن خانگی ۱۷ روستای بالای بیست خانوار و دفتر مخابراتی ۱۲ روستای زیر بیست خانوار با هزینه ای بالغ بر۲۰ میلیارد ریال همزمان با این ایام خبر داد و افزود در قالب قرارداد طرح USO منعقد شده با شرکت مخابرات ایران و طی ماه های اخیر عملیات شناسایی، طراحی و نصب تجهیزات در استان انجام پذیرفته و هم‌اکنون با ایجاد پوشش در نواحی روستایی، ساکنین می‌توانند از این ارتباط بهرمند باشند. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان بابیان این مطلب که با برقراری ارتباط ۲۳ نقطه در دست اقدام، دیگر در سطح استان روستای فاقد ارتباط نخواهیم داشت خاطر نشان کرد مرحله نهایی تحویل پروژه‌های ارتباطی از پیمانکار طرح بعداز بررسی های فنی، بهینه سازی ظرفیت‌های شبکه و رفع نواقص موجود به همراه دریافت خدماتی از قبیل اینترنت، فکس و ... در دستور کار قرار دارد.
 وی در توضیح طرح خدمات عمومی اجباری فاوا (USO) گفت: این طرح به صورت سراسری در کل شور و به منظور توسعه شاخص های ارتباطات و فناوری اطلاعات درنقاط محروم اجرا می‌شود و از همن رو با هدف تکمیل شبکه تلفن خانگی روستایی، پوشش تلفن همراه، اینترنت پرسرعت روستایی و سایر خدمات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق فاقد این امکان برنامه‌ریزی و فاز به فاز اجرا می‌گردد.

 مهندس شهامی اقدامات بعمل آمده در جریان جمع آوری و آمایش اطلاعات ارتباطی آبادی های استان را در شناایی وضعیت ارتباطی مناطق بسیار موثر دانسته و در این رابطه با اشاره به تدوین نقشه ارتباطی استان از آمادگی اداره کل در خصوص اجرای طرح خدمات عمومی اجباری فاوا تا بهرمندی همه اقشار مناطق محروم استان از این خدمات در اسرع وقت خبر داد. در همین راستا عملیات توسعه در حدود یک‌صد مرکز تلفن ثابت روستایی جهت نصب تجهیزات دیتا با هدف واگذاری سرویس اینترنت پرسرعت روستایی در دست پیگیری می باشد که خدمتی دیگر در رابطه با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق کمتر توسعه یافته استان به حساب می آید.

لیست روستاهای دردست افتتاح دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی

ردیف
شهرستان بخش دهستان آبادی خانوار جمعیت
۱ خدابنده
سجاسرود
آقبلاغ سرین‌دره
۴۳ ۲۲۵
۲ خدابنده 
مرکزی کرسف بیوک‌قشلاق
۳۸ ۱۲۹
۳ زنجان 
زنجانرود غنی بیگلو
اربط ۳۶ ۱۲۶
۴ ایجرود مرکزی گلابر قره‌داغ
۳۴ ۱۱۳
۵ ایجرود حلب
ایجرود پایین
بهمن ۳۰ ۸۷
۶
خرمدره مرکزی الوند انجلین ۲۹ ۱۱۳
۷ زنجان زنجانرود زنجانرودپایین دلکی ۲۸ ۱۱۰
۸ ابهر مرکزی درسجین ارکین
۲۶ ۹۱
۹ زنجان زنجانرود زنجانرودپایین
قیطور ۲۵ ۱۲۱
۱۰ خدابنده سجاسرود آقبلاغ چراغ‌مزرعه
۲۵
۹۶
۱۱ ابهر مرکزی دولت‌آباد
گلی ۲۴ ۸۹
۱۲ طارم چورزق چورزق جوجرگان ۲۱ ۷۵
۱۳ ماهنشان انگوران انگوران شهرک‌حلب ۱۵۱ ۴۷۷
۱۴ خدابنده سجاسرود آقبلاغ اوچبلاغ ۳۷ ۱۴۷
۱۵ ماهنشان
انگوران انگوران یاستی‌قلعه
۲۸ ۱۰۲
۱۶ زنجان
مرکزی بناب یحیی‌آباد
۲۰ ۶۰
۱۷ طارم مرکزی گیلوان
پرچینه
۲۰ ۵۲
۱۸ ماهنشان
مرکزی ماهنشان رز ۱۹ ۷۴
۱۹ ایجرود حلب ایجرودپایین قندیبلاغ ۱۸ ۶۳
۲۰
ابهر مرکزی ابهررود چالچوق ۱۰ ۴۱
۲۱ زنجان قره‌پشتلو قره‌پشتلوبالا
زریک ۸ ۳۲
۲۲ زنجان زنجانرود زنجانرودپایین بلوغ ۹ ۳۵
۲۳ زنجان زنجانرود زنجانرودپایین حماملوبالا ۹ ۳۵
۲۴ زنجان
قره‌پشتلو قره‌پشتلوپایین سلیمان بلاغی
۱۱ ۳۳
۲۵ زنجان مرکزی بناب قوزلجا ۸ ۳۹
۲۶ سلطانیه
مرکزی سلطانیه قشلاق ۹ ۲۲
۲۷ ماهنشان
مرکزی ماهنشان عوج‌موسی ۱۰ ۳۰
۲۸ ماهنشان انگوران انگوران اکیزقشلاق ۱۴ ۵۳
۲۹ ماهنشان انگوران انگوران طومارخانلو ۱۷ ۵۶

۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۵:۴۵
تعداد بازدید : ۵۹۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید