پرش به محتوای اصلی

اخبار

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور ۶۰ درصد واحدهای کسب و کار و ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور ۶۰ درصد واحدهای کسب و کار و ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند.
به گزارش روابط عمومی ، ˈمرتضی براریˈ روز چهارشنبه در جلسه توسعه زیرساخت استان زنجان افزود: براساس برنامه، زیرساخت های مورد نیاز برای گسترش اینترنت در واحدهای کسب و کار و واحدهای مسکونی آماده شده است. وی یکی از نیازهای پایه ای کشور را توسعه خدمات الکترونیک عنوان کرد

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور ۶۰ درصد واحدهای کسب و کار و ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند. به گزارش روابط عمومی ، ˈمرتضی براریˈ روز چهارشنبه در جلسه توسعه زیرساخت استان زنجان افزود: براساس برنامه، زیرساخت های مورد نیاز برای گسترش اینترنت در واحدهای کسب و کار و واحدهای مسکونی آماده شده است. وی یکی از نیازهای پایه ای کشور را توسعه خدمات الکترونیک عنوان کرد و یادآور شد: توانمند سازی نیروی انسانی مورد نیاز و تامین زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری نقش کلیدی در این بخش دارد. براری افزود: با وجود افزایش پهنای باند، تغییری در سرعت اینترنت و رضایتمندی مردم حاصل نشده و تلاش و برنامه ریزی های وزارت ارتباطات و فناوری بر رفع نواقص و مشکلات موجود در این بخش است. وی اظهار کرد: هم اکنون ۱۷ درصد دانشجویان پذیرفته شده در مراکز آموزش عالی در رشته های کامپیوتر و برق تحصیل می کنند و جزو نخبگان جامعه محسوب می شوند، این درحالی است که در توسعه اقتصاد کشور نقش کمرنگ تری را ایفا می کنند. معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مشارکت فعالانه بخش خصوصی می تواند سطح دسترسی آحاد مختلف مردم را به فناوری های نوین بیش از گذشته هموارتر کند. وی همچنین یادآورشد: علاوه بر روستاهایی که دارای پوشش تلفن ثابت هستند تلاش می شود امسال سطح دسترسی روستاییان به اینترنت و تلفن های ثابت و همراه بیش از گذشته ارتقا یابد. مرتضی شهامی مدیر کل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در ادامه جلسه گزارشی در خصوص وضعیت مرکز داده استان ایراد نمود. شهامی از پیگیری های مستمر این اداره کل جهت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در استان در آینده نزدیک خبر داد و لزوم همکاری همه دستگاههای زیربط را برای تحقق این مهم خواستار شد. در این جلسه که در سالن پیامبر اعظم استانداری استان زنجان برگزار شد استاندار محترم زنجان ضمن تشکر از فعالیتهای صورت گرفته در حوزه ICT استان از فرمانداران خواست تا گزارش مشکلات مناطق مختلف استان در این حوزه را جهت پیگیری به استانداری تحویل دهند. عضو هیات مدیره پست ایران نیز در ادامه جلسه با اشاره به اینکه زیر ساخت های توسعه ای هر کشوری را حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل می دهد، گفت: سرمایه گذاری مطلوب در این حوزه بالاترین سود و بازدهی را به همراه دارد. اسکندر حلال خور افزود: ایجاد و گسترش زیر ساخت های فناوری ارتباطات و اطلاعات علاوه بر کاهش هزینه‌ها و افزایش کسب کار ، کاهش آلاینده های زیست محیطی را به دنبال دارد. مدیر کل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب کشور نیز با بیان اینکه بسیاری از شرکت های متقاضی پهنای باند مورد نیاز اینترنت برای فروش ب انداز ها کافی خریداری می کنند، گفت: این درحالی است پهنای باند اینترنتی که در اختیار گروه هدف قرار می دهند از کیفیت بالایی برخوردار نیست. وی اظهار کرد: ایجاد رقایت و افزایش کیفیت سرویس های ارائه شده سهم بسزایی در رضایتمندی مردم دارد. این جلسه با حضور معاون محترم حقوقی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،استاندار محترم استان،نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی،مدیر کل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در محل استانداری زنجان برگزار شد.

برگزاری جلسه صمیمی با حضور مدیران زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین فعالان حوزه ICT استان جهت ارزیابی وضعیت این حوزه و دریافت پیشنهادها و راهکارها از سوی شرکت کنندگان در جلسه و نیز بهره مندی از رهنمودهای دکتر براری در این خصوص از جمله برنامه‌های پر بار این سفر بود.

۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۲۷
تعداد بازدید : ۳۳۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید