پرش به محتوای اصلی

اخبار

بررسی وضعیت فاوا در شهرستان ایجرود

بررسی وضعیت فاوا در شهرستان ایجرود

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در جلسه شورای مدیران ICT استان زنجان که با حضور جعفری، فرماندار شهرستان ایجرود برگزار شد وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که با حضور مدیران سازمان ها و تشکل های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان برگزار شد وضعیت شهرستان ایجرود از لحاظ توسعه ارتباطات و اینترنت، پست، پست بانک، کسب و کارهای خصوصی حوزه ICT و نیز دفاتر پیشخوان شهری و ICT روستایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سرایی، رئیس شورای مدیران ICT استان با بیان این که شهرستان ایجرود به لحاظ پوشش ارتباطی و اینترنتی در قیاس با سایر شهرستان های استان از وضعیت بهتری برخوردار است ضمن اشاره به پروژه های توسعه ای جاری حوزه ICT، گفت: به لحاظ زیرساخت های ارتباطی و اینترنتی این ظرفیت و استعداد در شهرستان ایجرود وجود دارد تا در زمینه اقتصاد دیجیتال حضور پررنگی داشته باشد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، خواستار ترغیب جوانان ایجرودی برای فعالیت در حوزه کسب و کارهای مرتبط با ICT شد و تلاش برای توسعه خدمات پستی و نیز خدمات خرده بانکداری پست بانک در این شهرستان را زمینه ساز ایجاد فرصت های لازم برای توسعه کسب و کارهای فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال عنوان کرد.

رئیس شورای مدیران ICT استان از برنامه اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در بهره مندی چهار روستای قره داغ، چولچه قشلاق، آرمتلو و قراقیه از اینترنت تا پایان سال خبر داد و از نبود شرکت های خصوصی حوزه ICT در شهرستان ایجرود که عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای باشند انتقاد کرد.

جعفری، فرماندار شهرستان ایجرود ضمن اظهار خرسندی از برگزاری این جلسه، ضمن بیان مشکلات ارتباطی و اینترنتی در این شهرستان، از ایجاد زمینه همکاری استقبال کرد و آمادگی این فرمانداری را برای تداوم جلسات هماهنگی برای توسعه ICT در این شهرستان اعلام نمود
۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۵۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید