پرش به محتوای اصلی

اخبار

آغاز رایزنی با شرکت های ارائه دهنده ارتباطات ثابت (FCP) برای توسعه شبکه فیبر نوری

آغاز رایزنی با شرکت های ارائه دهنده ارتباطات ثابت (FCP) برای توسعه شبکه فیبر نوری
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: پیگیری توسعه شبکه پهن باند استان بر مبنای فیبر نوری، این بار طی مذاکره با شرکت صبانت انجام گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانس بین مدیرکل ارتباطات و فناوری استان زنجان و بیدآبادی، مدیرعامل شرکت صبانت برگزار شد مذاکرات در خصوص چگونگی و حجم فعالیت و سرمایه گذاری این شرکت در سطح شهر زنجان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

حامد سرایی، مدیرکل ارتباطات و فناوری استان زنجان با اشاره به تصمیم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر توسعه 20 میلیون پورت دسترسی به FTTx در سطح کشور، ضمن استقبال از حضور شرکت صبانت برای سرمایه گذاری، گفت: چنانچه این شرکت FCP با طرح قوی و برنامه زمانبندی مشخص در شهر زنجان حضور یابد در مجموعه مدیریت استان، آمادگی برای تسهیل و زمینه سازی فعالیت وجود دارد.

 وی با بیان این که لازمه هر طرح توسعه شهری در حوزه ارتباطات انتفاع دوسویه شرکت FCP و شهرداری است پیشنهاد تعریف یکی از الگوهای مشارکتی عمومی-خصوصی  (PPP) بین این شرکت با شهرداری زنجان را جهت تسهیل و تسریع در پیشبرد پروژه مطرح کرد.

در این جلسه ویدئوکنفرانس، بیدآبادی، مدیرعامل شرکت صبانت، از تمایل این شرکت برای حضور و سرمایه گذاری در توسعه شبکه پهن باند شهر زنجان در قالب فیبرنوری گفت و حجم سرمایه گذاری این شرکت را متضمن عزم موجود برای حضور پررنگ در حوزه توسعه ارتباطات شهر زنجان دانست. وی برای تسریع در آغاز پروژه در شهر زنجان اعلام آمادگی نمود.

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید