پرش به محتوای اصلی

اخبار

رییس جمهوری: استان زنجان به یکی از قطب‌های الکترونیک و IT کشور تبدیل خواهد شد.

رییس جمهوری: استان زنجان به یکی از قطب‌های الکترونیک و IT کشور تبدیل خواهد شد.
رییس جمهوری در جمع مردم زنجان اظهار نمودند: منکری بالاتر از فقر، بیکاری و ایجاد تفرقه نیست / توسعه کشور، بالاترین معروف است / می‌خواهیم دیوار ظالمانه تحریم را برای همیشه برداریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در اجتماع پرشور مردم زنجان در ورزشگاه کارگران با اشاره به آموزه‌هایی از قیام ابا عبدالله الحسین(ع) در آستانه ماه محرم، گفت: پیام کربلا و امام حسین(ع)، پیام امر به معروف و نهی از منکر است و مسیر حرکت ایشان مسیر دعوت جامعه به خیر و صلاح و سعادت و نجات جامعه بود و آنچه ما باید از کربلا بیاموزیم این است که همدیگر را به خیر و صلاح و معروف و عمل صالح و شایسته دعوت کنیم و فردی و یا جامعه‌ای را که خدای ناکرده از مسیر هدایت فاصله گرفته، از منکرات نهی کنیم.
دکتر روحانی اظهار داشت: منکری بالاتر از بیکاری و فقر وجود ندارد، اگر به دنبال ترویج معروف در جامعه هستیم باید دست به دست هم دهیم و با فقر مبارزه کرده و برای جوانان اندیشمند و متخصص کشورمان شغل و کار مناسب فراهم کنیم.
رییس جمهوری گفت: توسعه کشور، بالاترین امر به معروف است و باید کاری کنیم که کشورمان در مسیر توسعه قرار گیرد، چرا باید اینگونه باشد که وقتی یک ایرانی مسلمان به یک کشور صنعتی غربی می‌رود، حسرت زندگی غربی را داشته باشد؟
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: مردم غیور زنجان بدانند که دولت معتقد است گر چه به عنوان خادم همه ملت ایران تلاش می‌کند، اما این تلاش‌ها در برابر ایثار و کرامت و حضور همیشه در صحنه مردم کار بزرگی نیست.
دکتر روحانی با بیان اینکه به زنجان آمده‌ایم تا پیشنهادات و مطالبات زنجانی‌ها را شنیده و با هم برای توسعه فردای زنجان همفکری کنیم، افزود: ان‌شاء الله در تصمیماتی که در جلسه فردای شورای اداری استان جزئیات بیشتری از آن اعلام می‌‌شود خواهیم گفت که چگونه ۷۱ پروژه در زنجان تا پایان سال ۹۴ با اعتبار ۳۸۷ میلیارد تومان اجرا شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.
رییس جمهوری تصریح کرد: چندین طرح مهم و بزرگ دیگر نیز در طول مدت باقیمانده از فعالیت دولت یازدهم اجرایی شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند که اولین آنها دوخطه کردن راه‌آهن زنجان به قزوین است.
دکتر روحانی تصریح کرد: در تهران و در جمع وزرا این طرح را جزو طرح‌های اولویت‌دار اعلام کرده و وزارت راه را مکلف کردم اجرای آن را به سرعت آغاز کند. همچنین توسعه دانشکده‌های صنعتی مورد نیاز در زنجان از دیگر طرح‌های بزرگی است که طراحی و اجرای آنها تا پایان دولت یازدهم در زنجان صورت خواهد گرفت.
رییس جمهوری با بیان این‌که استان زنجان به عنوان یکی از قطب‌های الکترونیک و IT کشور تبدیل خواهد شد، گازرسانی به همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان زنجان که فاقد گاز شهر هستند، توسعه پتروشیمی استان، که موانع استفاده از فاینانس ۲۶۵ میلیون یورویی آن برطرف شده و قرار گرفتن ۲۵ هزار هکتار زمین تحت آبیاری مدرن تا پایان سال ۹۴ و ایجاد یک منطقه ویژه اقتصادی در زنجان که لایحه آن به مجلس ارایه شده را از دیگر طرح‌های بزرگ دولت برای استان زنجان برشمرد و تأکید کرد: دولت بنا دارد زنجان را به یک نقطه آباد برای کشور بویژه برای غرب و مرکز کشور تبدیل کند.

۳۰ مهر ۱۳۹۳ ۱۴:۳۱
تعداد بازدید : ۲۸۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید