پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری هفتمین جلسه کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی

برگزاری هفتمین جلسه کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی
هفتمین جلسه کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی با حضور اعضا و به ریاست جناب آقای انصاری، استاندار زنجان در محل استانداری برگزار شد.

در این جلسه ضمن پیگیری مصوبات جلسه گذشته، عملکرد سه کمیته تخصصی «شهرداری»، «سرمایه گذاری های اقتصادی» و «اطلاعات عمومی» مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه خانم مهندس ناظری، مدیر فاوای شهرداری زنجان، به نمایندگی از شهردار زنجان به ارائه گزارش در مورد کمیته تخصصی «شهرداری» و نتایج جلسات با دستگاههایی که شهرداری به اطلاعات آنها نیاز دارد پرداخت. در ادامه خانم مهندس فتحعلی بیگلو، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، گزارش خود در مورد جلسات کمیته تخصصی «اطلاعات عمومی» با اداره کل ثبت احوال استان و سایر دستگاههای دارای اطلاعات پایه، و نیز پیگیری استعلام های بین دستگاهی را ارائه نمود. همچنین آقای عباسچیان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، در مورد عملکرد مرکز خدمات سرمایه گذاری به عنوان مسئول سامانه پنجره واحد، و نیز کمیته تخصصی سرمایه گذاری های اقتصادی (اعم از صنعتی، گردشگری، کشاورزی و ...) با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری و تمامی دستگاههایی که این مرکز به اطلاعات از آنها نیاز دارد توضیح داد.
آقای انصاری، استاندار زنجان، ضمن تاکید بر انجام وظایف محول به کمیته های تخصصی به صورت چندمرحله ای و پرهیز از انجام کارها به صورت کلان، بیان داشت فرایند ارائه استعلامات به صورت الکترونیکی را می توان از تعداد محدودی دستگاه اجرایی راغب به همکاری که دارای بانک اطلاعاتی کامل هستند و خدمات مستقیم و قابل ارائه دارند آغاز نموده و به مرور به سایر دستگاههای اجرایی تسری داد. وی دستور تشکیل کمیته تخصصی دیگری با حضور مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری، دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، و نیز اداره فاوای شهرداری زنجان با هدف شناسایی وضعیت موجود و تدوین برنامه توسعه دولت الکترونیک برای سایر شهرداری های استان را صادر نمود.
در ادامه جلسه، آقای مهندس شهامی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و دبیر کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی نتایج حاصل از پیگیری خدمات الکترونیکی مصوب برای دستگاههای اجرایی استان را ارائه نمود.
در انتها به صورت خاص سه خدمت الکترونیکی مصوب برای اداره کل آموزش و پرورش استان با حضور معاون این سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۱ اَمرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۲
تعداد بازدید : ۳۳۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید