پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری دوره آموزشی یک روزه با عنوان «مجازی سازی دسکتاپ»

برگزاری دوره آموزشی یک روزه با عنوان «مجازی سازی دسکتاپ»
در راستای وظایف اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در ارتقاء سطح دانش کارشناسان و مدیران رایانه و فناوری اطلاعات دستگاههای اجرایی استان، دوره آموزشی یک روزه با عنوان «مجازی سازی دسکتاپ»(Desktop Virtualization) ، از سلسله مباحث رایانش ابری، در محل سالن همایش شرکت برق منطقه ‏ای برگزار شد.

در راستای وظایف اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در ارتقاء سطح دانش کارشناسان و مدیران رایانه و فناوری اطلاعات دستگاههای اجرایی استان، دوره آموزشی یک روزه با عنوان «مجازی سازی دسکتاپ»(Desktop Virtualization) ، از سلسله مباحث رایانش ابری،  در محل سالن همایش شرکت برق منطقه ‏ای برگزار شد.
در ابتدای دوره، آقای مهندس شهامی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به رویکرد فناوری به سوی رایانش ابری(Cloud Computing)  و مزایا و صرفه جویی که برای سازمانها و ادارات و نیز مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات آنها دارد اشاره نمود.
در این دوره آموزشی یک روزه که با همکاری شرکت داده رایانش ابری پردیس برگزار شد حدود ۱۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان رایانه و فناوری اطلاعات دستگاههای اجرایی استان شرکت داشتند. در طول این دوره مباحث آموزشی با عناوین «راهکارهای مجازی سازی Desktop و Application»، « چگونگی انتخاب SAN Storage مناسب برای سازمان» و «آشنایی با Thin Client و Zero Client ها» ارائه شد.
از مزایای رایانش ابری می توان به کاهش هزینه های تحمیلی به سازمانها از جهت خرید تجهیزات پرهزینه مثل سرور و نیز راه اندازی و پشتیبانی از اتاق های سرور در سازمانها اشاره کرد. قابلیت حفاظت از داده های سازمانی با ضریب اطمینان بالا، کم شدن فشار کاری کارشناسان رایانه و فناوری اطلاعات دستگاهها، و دریافت خدمات تخصصی با کیفیت و ضریب اطمینان بالا از مزایای حرکت به سوی رایانش ابری می باشد.

۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۳۰۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید