پرش به محتوای اصلی

اخبار

خلق ثروت و توسعه کسب و کار از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان زنجان می باشد.

خلق ثروت و توسعه کسب و کار از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان زنجان می باشد.
آقای دکتر براری معاون امور دولت، مجلس و استانهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ابتدای مراسم تودیع و معارفه ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) و از توجه استاندار و معاونین استاندار به این بخش تشکر کرده و چنین رویکردی را موجب اعتلای این حوزه در استان دانست.

آقای دکتر براری معاون امور دولت، مجلس و استانهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ابتدای مراسم تودیع و معارفه ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) و از توجه استاندار و معاونین استاندار به این بخش تشکر کرده و چنین رویکردی را موجب اعتلای این حوزه در استان دانست. ایشان با اشاره به اینکه خلق ثروت و توسعه کسب و کار از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان می باشد خاطرنشان ساختند براساس تاکید ریاست محترم جمهور مبنی بر قطب IT برق و الکترونیک شدن استان زنجان، افزود وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اهم فعالیت های خود توسعه زیرساخت ها را مدنظر قرار داده و اقدامات بسیار مناسبی در این خصوص صورت داده است. وی ادامه داد در سال جاری نیز توسعه این زیرساخت ها مطابق پیش بینی های بعمل آمده ادامه خواهد داشت و با توجه به ظرفیت نیروی انسانی بالا در استان و وجود متخصصان خبره در این حوزه، مهترین اهداف  این بخش بهرمندی حداکثری از این چنین ظرفیت هایی در توسعه کسب و کارها و خدمات می باشد.
معاون امور دولت، مجلس و استانهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی گزارشی از توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دنیا به عملکرد وزارتخانه در دوسال گذشته پرداخته و در مقایسه ای بین اقتصاد حوزه ICT جهان و کشور پرداختند که از بازار ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی کشور، ۳۵ هزار میلیارد تومان جذب و تحقق یافته است. ایشان اظهار کردند از این میزان مقدار ۶۵ هزار میلیارد تومان، با توسعه کسب و کارهای جدید و Application و تولید محتوا و توسعه خدمات الکترونیک در بازار موجود محقق خواهد شد. وی در ادامه ضمن تاکید بر هزینه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان که در استان صرف استفاده از خدمات این حوزه می گردد افزود: استان در تولید و عرضه محتوا به بازار بخش ICT کشور سهم قابل ملاحظه ای ندارد. این امر مستلزم همکاری همه دستگاه های استان در شکل گیری نهضت تولید محتوا و Application است که با اولویت شمردن ایجاد و حمایت از شرکت های دانش بنیان بومی می توان به این مهم دست یافت.
دکتر براری با حایز اهمیت دانستن و برنامه ریزی درخصوص سه محور اصلی در بهبود شرایط ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ابراز امیدواری کردند که با همکاری کامل استانداری این مهم نیز محقق خواهد شد.
محور اول: توسعه شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای جدید با ایجاد یک مرکز شتاب دهنده فناوری در استان. محور دوم: راهکارهایی برای تولید محتوا و Application و محور سوم: توسعه خدمات الکترونیک مبتنی بر مزیت های استان می باشد. در این راستا با تاکید بر توسعه زیرساخت ها توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بدنبال آن توسعه خدمات و سرویس به مشتری مبتنی بر مشارکت بخش خصوصی مثمر ثمر خواهد بود. ایشان با ابراز آمادگی وزارت در تسهیل و رونق بخشیدن به فضای کسب و کار، نوید اقدامات مثبتی در این رابطه به شرکت ها و فعالین بخش خصوصی  داده و خاطر نشان کردند سازمان های متولی این بخش با ارایه مجوزهای لازم از قبیل FCP و MVNO و Call Center  و Serveco  و همچنین مجوز های مربوط به اپراتور ها به منظور ارتقا خدمات دیتا به نسل سوم و بالاتر، فضای مناسبی جهت مشارکت بخش خصوصی فراهم نموده است.
در پایان دکتر براری ضمن تشکر از نقش فعال استانداری و پیگیری حضور شرکت های بومی و مشارکت بخش خصوصی استان به توانمندسازی تمام بخش ها علی الخصوص صنعت گردشگری و برق در استان اشاره نموده و آن را ازجمله توانمندی های استان نام بردند.

۳۰ مهر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳
تعداد بازدید : ۳۴۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید