پرش به محتوای اصلی

اخبار

مهندس فرخی از دستگاه‌های اجرایی، نهادها، سازمان ها و شرکت های استان جهت بهرمندی از خدمات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه امنیت سایبری دعوت کرد.

مهندس فرخی از دستگاه‌های اجرایی، نهادها، سازمان ها و شرکت های استان جهت بهرمندی از خدمات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه امنیت سایبری دعوت کرد.
اطلاعات عادی ممکن است توسط افراد سودجو گردآوری و دانش ارزشمندی از آن منتج گشته و به مخاطره ای برای سازمان مبدل گردد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات (سایبری) پدافند غیر عامل با تشریح وضعیت  امنیت اطلاعات  دستگاه‌های اجرایی بر لزوم توجه به سطوح مختلف پیاده سازی راهکارهای امنیت اطلاعات در سازمان ها تأکید و خاطرنشان کرد خرید تجهیزات و برنامه‌های کاربردی امنیت شبکه تنها بخشی از نیاز این حوزه را مرتفع می نماید.
وی با اشاره به ابزاراهای رایج در بازخوانی و داده کاوی اطلاعات اغلب بی اهیت سازمان ها، لزوم طبقه بندی اطلاعات سازمانی را مورد توجه قرارداده و افزود: حفظ محرمانگی داده‌های با حساسیت متفاوت می بایست دغدغه اصلی کارشناسان و حراست های IT دستگاه‌های اجرایی سازمان ها و نهادهای دولتی باشد. چنانچه اطلاعات عادی ممکن است توسط افراد سودجو گردآوری و دانش ارزشمندی از آن منتج گشته و به مخاطره ای برای سازمان مبدل گردد.
مهندس فرخی عدم بررسی های فنی لازم در استفاده از سخت افزارهای عمومی و متداول تأمین امنیت فضای مجازی و شبکه کامپیوتری سازمان ها را ازجمله تهدیدات موجود در این حوزه برشمرده و خواستار توانمندسازی سیستم‌های امنیتی با تکیه بر متخصصان و محصولات شرکت های داخلی شد. ایشان در ادامه بر امکان بهرمندی متقاضیان از خدمات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات وهمینطور سازمان فناوری اطلاعات ایران در ارزیابی شاخص های امنیت حوزه ICT و تشریک مساعی در موضوعات مطروحه بین اعضای کارگروه سایبری پدافند غیر عامل تاکید کرد.

۵ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۱
تعداد بازدید : ۳۳۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید