پرش به محتوای اصلی

اخبار

دکتر عمیدیان خبر داد: تدوین سند راهبردی همکاری های بین المللی در جهت حمایت از توانمندی های داخلی

دکتر عمیدیان خبر داد: تدوین سند راهبردی همکاری های بین المللی در جهت حمایت از توانمندی های داخلی
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تدوین سند راهبردی همکاری‌های بین‌المللی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات پس از تحریم ها خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی اصغر عمیدیان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در سومین نشست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با فعالان حوزه فاوا از تدوین سند راهبردی همکاری های بین المللی برای حمایت از توانمندی های داخلی در پساتحریم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات خبر داد و گفت: این سند با مشارکت وزارت ارتباطات و سازمان های تابعه، وزارت علوم، وزارت صنعت و معدن، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، سازمان فضایی، پژوهشگاه های مرتبط با بخش فناوری اطلاعات، سندیکای مخابرات، سازمان نظام صنفی رایانه ای و نیز اپراتورهای ثابت و سیار بخش ارتباطات کشور تدوین شد.
وی افزود: در این زمینه کارگروهی در دفتر معاون اول رئیس جمهور با حضور این اعضا تشکیل شد و طی جمع بندی نشست های مشترک چارچوب این سند راهبردی برای اجرا استخراج شده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ارتقاء و توانمندسازی صنایع داخلی را از جمله اهداف تدوین این سند برشمرد و گفت: در این راستا حفاظت از صنایع و تولیدات داخلی، توسعه سطح تکنولوژی در بخش فاوای کشور و نیز انتقال تکنولوژی به همراه نیازهای کلیدی در این بخش در دستور کار قرار گرفته است.
عمیدیان خاطرنشان کرد: در این راستا و برای رسیدن به اهداف مدنظر جذب سرمایه گذاری خارجی، صدور خدمات فنی مهندسی و حمایت از بخش خصوصی برای انتقال تکنولوژی از جمله برنامه های مورد نظر است.
وی با اشاره به ساز و کارهای اجرایی برای عملیاتی شدن این سند از شناسایی تکنولوژی های کلیدی مرتبط و انتخاب الگوی مشخص و نیز تدوین نقشه راه تکنولوژی خبر داد.
لازم به ذکر است سومین نشست مسئولان ارشد وزارت ارتباطات با فعالان حوزه فاوا در راستای اهداف و رویکردهای نظام نوآوری در این حوزه عصر امروز در مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد.
در این مراسم، نظام نوآوری در بخش فاوا، بازارسازی در حوزه نرم افزار و سخت افزار و موضوع حمایت از شرکت های دانش بنیان و توسعه کسب و کار و راهبرد محصولات فاوا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

۶ دی ۱۳۹۴ ۰۸:۴۴
تعداد بازدید : ۱۷۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید