پرش به محتوای اصلی

اخبار

شرکت در اجلاس سرمایه گذاری ایالت آندراپرادش/امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و هند

شرکت در اجلاس سرمایه گذاری ایالت آندراپرادش/امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و هند
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: دور تازه ای از روابط ایران و هند بویژه در بخش علمی و فناوری اطلاعات آغاز شده و این می تواند زمینه تحولات شگرف برای ملت های دو کشور و موثر برای استان زنجان باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل، وحید فرخی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان که برای شرکت در نشست سرمایه گذاری های هند در شهر ((وایزک)) ایالت آندرا پرادش و به منظور معرفی ظرفیت ها در قالب هیات اقتصادی علمی فناوری به آندرا پرادش سفر کرده بود گفت: در نشستی که برگزار شد دو طرف توانمندی های خود را در بخش های اطلاعات مختلف علمی، حوزه فناوری اطلاعات و اقتصادی ارائه دادند و مقرر شد از همه ظرفیت های موجود برای گسترش همکاری های بین زنجان و آندرا پرادش استفاده شود.

آقای فرخی به استقبال گسترده فعالان بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات آندرا پرادش برای همکاری با زنجان اشاره کرد و افزود: دور تازه ای از روابط ایران و هند بویژه در بخش علمی و فناوری آغاز شده و این می تواند زمینه ساز تحولاتی شگرف برای ملت های دو کشور و موثر برای منطقه باشد و با اشاره به تصمیم دولت تدبیر و امید در سال ۹۳ که زنجان را بعنوان قطب برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات کشور در نظر گرفته است همکاری با ایالت آندرا پرادش را گام مهمی برای دستیابی به این هدف دانست و اظهار داشت: پیشرفت همه جانبه نیازمند حرکت هایی در داخل و خارج و نیز توسعه اقتصاد دانش بنیان است و گسترش همکاری های علمی و فناوری با کشوره های منطقه در همین راستا صورت می گیرد.

مدیر کل از برگزاری جلساتی در حاشیه نشست سرمایه گذاری های هند در شهر ((وایزک)) ایالت آندرا پرادش با فعالان حوزه IT هند خبر داد و این اقدامات را فرصت مناسبی برای جلب سرمایه گذار در زنجان دانست و افزود : با توجه به ظرفیت های مناسبی که در دو طرف وجود دارد می توان گفت زمینه مناسبی برای گسترش روابط میان ایالت های آندرا پرادش و تلنگانا و استان زنجان در حوزه اشاره شده بوجود آمده است.
همچنین در ادامه از بحث و تبادل نظر با فعالان بخش های علمی و فناوری اطلاعات آندرا پرادش در خصوص تولید نرم افزارهای دو زبانه و همچنین ایجاد نمایندگی های شرکت های بزرگ ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط بوجود آمده با فعال کردن همکاری های دو جانبه استعدادها و پتانسیل های موجود متجلی خواهند شد.

در این سفر که جهت شرکت در اجلاس سرمایه گذاری آندرا پرادش و با هدف پیگیری استقرار صنایع IT  در استان زنجان صورت گرفت، مقامات هندی در زمینه اعزام کوتاه مدت تعدادی از کارشناسان استانی به حیدر آباد برای تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه فناوری اطلاعات همکاری می نمایند.

اجلاس سرمایه گذاری ایالت آندراپرادش در شهر (( وایزک)) این ایالت با شرکت تعدادی از وزرای دولت مرکزی و سرمایه گذاران بخش خصوص و مقامات محلی که هفته گذشته از مورخ ۲۰ الی ۲۲ دی ماه برگزار شد. آقای انصاری استاندار زنجان به همراه مدیران و کارشناسان اقتصادی استان در این اجلاس حضور داشتند.


 امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و هند

۲۷ دی ۱۳۹۴ ۱۴:۴۰
تعداد بازدید : ۳۳۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید