پرش به محتوای اصلی

اخبار

دیدار مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با امام جمعه محترم به مناسبت هفته ارتباطات

دیدار مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با امام جمعه محترم به مناسبت هفته ارتباطات
به مناسبت هفته ارتباطات، مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با آیت الله خاتمی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان دیدار کردند.

در این دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان نیز با ارائه گزارشی از برنامه‌های این اداره‌کل طی سال‌های گذشته به‌ویژه سال‌جاری، افزود: در بخش زیرساخت طول شبکه فیبر نوری در سال جدید به ۱۱۰۸/۸ کیلومتر افزایش یافته است. همچنین ظرفیت پهنای باند اینترنت واگذار شده ۱/۱۲ گیگابیت بوده که به ۶/۹۴ گیگابیت رسیده و به میزان هفت برابر افزایش داشته است.
وحید فرخی ادامه داد: در بخش سرانه مرسولات پستی در استان زنجان از ۸/۶ درصد به ۸/۴ درصد کاهش پیدا کرده است. همچنین در بخش مخابرات استان تعداد مشترکان خانگی در حال حاضر ۳۵۹ هزار و ۲۱۱ مشترک است. تعداد کل کاربران اینترنت پهنای باند ثابت نیز ۲۵۰ هزار نفر و سیار ۷۷ هزار نفر است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با بیان اینکه در زمینه واگذاری تلفن خانگی به روستاهای زیر ۲۰ خانوار که فاقد هرگونه ارتباط مخابراتی از محل USO بوده‌اند، ۱۰ مورد واگذاری تا پایان سال گذشته انجام شده است، تاکید کرد: این تعداد در روستاهای بالای ۲۰ خانوار ۵۲ مورد بوده است. همچنین ۹۰ دفتر پیشخوان شهری و ۲۲۱ دفتر ICT روستایی در استان به ارایه خدمات می‌پردازند.
در ادامه جلسه مدیرعامل شرکت مخابرات استان زنجان با اشاره به اینکه شرکت مخابرات در نظر دارد برای امسال ظرفیت خود را در ارائه خدمات و توسعه تجهیزات برون‌شهری افزایش دهد، عنوان کرد: پیش‌بینی شده است برای امسال نسبت به تکمیل ظرفیت پوشش نسل چهارم  4G موبایل شهر زنجان اقدامات لازم بعمل آمده و شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره نیز بطور کامل از اینترنت نسل سوم موبایل 3G بهره‌مند گردند.
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان این نکته که می توان آموزش در نحوه استفاده صحیح از این ابزارهای هوشمند را یکی از موضوعات مهم این حوزه برشمرد اظهار کرد: با تشکیل گروه های تحقیقاتی می بایستی در فضای علمی و فنی نسبت به کارامد ساختن نقش ابزارهای تکنولوژی در زندگی روزمره گام های موثری برداشته شود. آیت‌الله خاتمی خاطر نشان کرد: ما نیز عضوی کوچک از این جامعه جهانی هستیم و نمی‌توانیم خود را از این ابزارهای ارتباطی دور بدانیم، ولی نباید بگذاریم این ابزارها آرامش، انس، الفت، مهر و علاقه را از خانواده‌ها دور کند.

 

دیدار مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با امام جمعه محترم به مناسبت هفته ارتباطات

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۳۶
تعداد بازدید : ۳۹۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید