پرش به محتوای اصلی

اخبار

دیدار مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با استاندار محترم زنجان به مناسبت هفته ارتباطات

دیدار مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با استاندار محترم زنجان به مناسبت هفته ارتباطات
به مناسبت هفته ارتباطات، مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با مهندس انصاری، استاندار زنجان دیدار کردند.

در این دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در رابطه با عملکرد این حوزه گفت: در بخش زیرساخت‌ها، طول شبکه فیبر نوری در ابتدای آغاز به کار این دولت ۷۵۶ کیلومتر بوده که این میزان در پایان سال گذشته به ۱۱۰۸ کیلومتر رسیده است. همچنین ظرفیت پهنای باند استان با افزایش همراه بوده و از ۷ گیگابیت به ۳۲/۹۴ گیگابیت بالغ گردیده و پهنای باند اینترنت استان نیز در طی این مدت از ۱/۱۲ گیگابیت در سال ۹۲ به ۶/۹۴ گیگابیت در سال ۹۴ افزایش داشته است. در همین راستا و متناسب با اقدامات بعمل آمده در این بخش نقاط دسترسی به ابر شبکه زیرساخت از دو مرکز به پنج مرکز در استان توسعه یافته است.
وحید فرخی در رابطه با حوزه پست استان عنوان کرد: سرانه مرسولات پستی ۱۰/۱ مرسوله به نفر در پایان سال گذشته بوده و ترافیک پستی استان نیز از ۶/۹  میلیون مرسوله به ۱۰/۲ میلیون مرسوله رسیده است و در پایگاه نظام ملی آدرس گزاری مکان محور کشور(GNAF) تا پایان سال گذشته ۷۴۹ هزار کد ثبت شده استان به هنگام سازی صورت گرفته است. از دیگر اقدامات می توان به افزوده شدن هفت مورد سرویس‌های نوین پستی به خدمات این ارگان، افزایش تعداد دفاتر ارائه‌دهنده این سرویس‌ها به ۲۵ واحد و رشد چشمگیر کیفیت ارائه این خدمات نیز اشاره کرد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در رابطه با حوزه سرویس های مخابراتی خاطرنشان کرد: تعداد مشترکین خانگی با ضریب نفوذ  ۳۴ درصد از ۳۳۹ هزار ۹۸۶ مشترک به ۳۵۹ هزار و ۲۱۱ مشترک رسیده است و این مهم نشان از افزایش نفوذ تلفن خانگی در سطح استان دارد. همچنین ضریب نفوذ اپراتور همراه اول به ۵۲/۰۸ میزان در سال ۹۴ گسترش یافته و این درحالی است که ضریب نفوذ اپراتورهای ایرانسل و رایتل نیز  به ترتیب با ۲۹/۸۴ و ۱/۱ درصد رشد همراه بوده است.
وی افزود: پوشش جاده‌های اصلی و فرعی استان به ۱۵۳۵ کیلومتر در پایان سال گذشته رسیده است و کاربران اینترنت با پهنای باند ثابت دو برابر افزایش داشته که در همین خصوص کاربران اینترنت پهن باند سیار نیز با افزایش مواجه بوده است.
دراین جلسه مهندس انصاری ضمن تبریک هفته ارتباطات، گفت: امیدواریم همه بخش‌ها و مردم استان بتوانند از دستاوردهای این حوزه بهره‌مند شوند.
ایشان در رابطه با اولویت‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر سیر تحول تکنولوژی مداوم در سال های اخیر عنوان کرد: می بایست به سرعت با پیشرفت های جهانی در این حوزه همسو شده و با شرایط کنونی خود را وقف دهیم. وی با بیان اینکه کسانی که از پیشرفت‌ها متضرر شده بیش از خود به جامعه آسیب می‌زنند، افزود: در سال‌های نه چندان دور سرعت پیشرفت زیاد نبود و به‌روز کردن اطلاعات و دانش کار سختی به حساب نمی آمد ولی در حال حاضر با توجه به سرعت بالای پیشرفت دانش و تکنولوژی باید همه به دانش روز واقف باشند.
استاندار زنجان ادامه داد: در سال‌های آتی علاوه بر پیشرفت در صنف رایانه‌ای باید بتوانیم نظام فنی و مهندسی قوی راه‌اندازی کرده و درجهت رسیدن به این اهداف به باوری بیشتر از توانمندی و مسئولیت خود برسیم که امیدواریم در شش سال آینده استان زنجان صادرکننده خدمات فنی و مهندسی به شهرهای دیگر شده و ارزش‌افزوده‌ای را به استان منتقل نماید.


دیدار مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با استاندار محترم زنجان به مناسبت هفته ارتباطات   

۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۲
تعداد بازدید : ۴۰۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید