پرش به محتوای اصلی

اخبار

نخستین جلسه شورای فرهنگی مدیران بخش ICT استان زنجان با حضور مهندس راسخ معاونت توسعه مدیریت برگزار گردید.

نخستین جلسه شورای فرهنگی مدیران بخش ICT استان زنجان با حضور مهندس راسخ معاونت توسعه مدیریت برگزار گردید.
نخستین جلسه شورای فرهنگی مدیران بخش ICT استان با حضور مهندس راسخ معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و حجت الاسلام والمسلمین قلیان در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان برگزار شد.

در ابتدای جلسه مهندس فرخی مدیرکل ارتباطات فناوری اطلاعات و رئیس شورای فرهنگی دستگاه های زیر مجموعه وزارت در استان ضمن خیر مقدم به میهمانان گرامی و تبریک ماه بندگی خدا گزارشی از اقدامات بعمل آمده در حوزه های فرهنگی شامل نماز، عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر و... در استان ایراد نمودند.
در این جلسه دبیر شورای فرهنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مباحث فرهنگی را از جمله اقدامات حائز اهمیت وزارت متبوع نام برده و خاطرنشان کرد: پرداختن به مسایل فرهنگی در کنار امور تخصصی دغدغه ی اصلی مدیران این وزارت می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین قلیان رتبه برتر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه نماز و امر به معروف و نهی از منکر در کشور، همچنین رتبه های برتر و متوالی سال های گذشته مجموعه وزارت اعم از شرکت ها و سازمان ها را گواه این موضوع دانسته و افزود: تجمیع شورای اقامه نماز، شورای عفاف و حجاب، صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی و شورای امر به معروف و نهی از منکر در دل شورای فرهنگی را می توان از ابتکارات وزارت ارتباطات برشمرد که با پرهیز از موازی کاری باعث انسجام کارکنان این مجموعه در ایفای نقش فرهنگی خود  شده است.
ناصری رییس ستاد اقامه نماز امتیازات کسب شده زیر مجموعه وزارت در استان طی سال های اخیر را قابل قبول و روند روبه رشد آن را شایسته تقدیر دانست.

ردیف

نام دستگاه

امتیاز کسب شده سال93

امتیاز کسب شده سال94

امتیازات کسب شده در سال 95

1

اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات

80%

87%

93%

2

پست استان

67%

85%

92%

3

مخابرات

92%

---

96%

4

پست بانک

---

55%

94%

ایشان پیشنهاد ایجاد شورای مجازی نماز به صورت پایلوت میان سایر دستگاه های اجرایی استان را مطرح و ابراز امیدواری کرد این موضوع منجر به اشاعه هرچه بیشتر امور فرهنگی در سطح استان گردد.
در ادامه جلسه مهندس راسخ معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی با تشریح اقدامات انجام شده در سال 1394 گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و مباحث فرهنگی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راس اقدمات خود، اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را قرار داده است.
وی همچنین اهم اقدامات سال گذشته را رشد و توسعه زیرساخت‌ها ، توجه به توسعه کسب و کار و اشتغال، افزایش تولید محتوا و حمایت از تولیدات داخلی دانست.
مهندس راسخ با بیان این که ملاک عمل در مسائل فرهنگی، اسناد بالادستی، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و قانون اساسی است،با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی در مجموعه وزارت اظهار کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسائل فرهنگی را در دو بعد مباحث خارج و داخل سازمان می‌بیند و برای هر یک برنامه‌های جداگانه ای دارد.
در ادامه آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با توجه به گزارش ارایه شده از سوی مهندس راسخ، گفت: ایجاد شوراهای فرهنگی ازسویی سبب هم‌افزایی و از سوی دیگر افزایش بهره‌وری در اجرای برنامه‌ها می شود.
وی یادآورشد: در شورای فرهنگی تمام نهادهای فرهنگی همچون بسیج، نهاد رهبری، معاونت فرهنگی، ستاد اقامه نماز و سایر بخش‌ها در کنار هم جمع می‌شوند و از موازی‌کاری در اجرای برنامه‌ها جلوگیری می‌شود.
آیت الله خاتمی امام جمعه زنجان به ابتکار عمل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشکیل این شورا اشاره کرد و خواستار تشکیل چنین شورایی در تمام دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها شد.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان این که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی دستگاه‌های معدودی از بدنه متدین و ارزشمند برخوردار بودند، راه‌آهن و شرکت مخابرات را از جمله این دستگاه‌ها برشمرد.
در پایان مدیران بخش ICTدر معیت آیت الله خاتمی از مصلی زنجان بازدید بعمل آوردند.


نخستین جلسه شورای فرهنگی مدیران بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات

۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۳۹
تعداد بازدید : ۲۵۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید