پرش به محتوای اصلی

اخبار

سفر دکتر واعظی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان زنجان

سفر دکتر واعظی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان زنجان
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، دکتر واعظی صبح روز پنج شنبه مورخ 95/10/30 در سفر یک روزه با استقبال مسئولان وارد استان گردیده و در جریان آن ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان و خانواده شهید شهریاری در جلسه شورای اداری و شورای صادرات استان شرکت کرد. مقام عالی وزارت طی این سفر آغاز فعالیت ساخت ساختمان مجتمع ICT و مرکز داده استانی را کلنگ زنی نمود.

در این سفر وزیر ارتباطات دولت یازدهم طی دیدارها و جلسات با اشاره به مسایل و مشکلات فعالان اقتصادی گفت: برای این دولت مهم است که آنچه که تصمیم می گیرد تا پایان دولت عملیاتی شود. وی افزود: اگر می‌خواهیم اقتصاد شکوفا شود بدون بخش خصوصی امکان پذیر نیست و باید بخش خصوصی به کمک دولت در این عرصه فعالیت کنند. وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه دولت ها بدون توجه به بخش خصوصی نمی توانند تصمیمات اقتصادی اتخاذ کنند اظهار داشت: خصوصی سازی هم اعتقاد مقام معظم رهبریست و هم اعتقاد دولت، همچنین بخشی از اقتصاد مقاومتی این است که نقش مردم را در اقتصاد پر رنگ ببینیم.
واعظی به تصویب موضوع تبدیل زنجان به عنوان قطب الکترونیک و IT در سفر ریاست محترم جمهور به این استان اشاره کرد و گفت: مسئولیت این کار بر عهده وزارت صنعت معدن و تجارت قرار گرفته و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان همکار وظایف مربوط به خود را انجام می‌دهد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این موضوع خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های لازم تبدیل شدن به قطب برق، الکترونیک و IT در استان وجود دارد و کارهای بزرگی در استان در این راستا انجام شده است، به طوری که شاهد چندین برابر شدن شبکه انتقال استان بوده‌ایم و در حال حاضر 360 روستا در استان، 7 شهر دارای اینترنت نسل 3 و 8 شهر اینترنت نسل 4 هستند و ارزش سرمایه‌گذاری در استان در کل 900 میلیارد ریال در این بخش بوده است.
وی گفت: نگاه به توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات تنها به استفاده مردم از تلفن‌های همراه مربوط نمی‌شود بلکه ایجاد شغل برای کسب و کار مورد نظر است که در این راستا قصد داریم زیرساخت‌های استان زنجان را گسترس دهیم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اجرای طرح تکاپو بیان کرد: تلاش داریم با همکاری وزارتخانه با بخش خصوصی در تهران و استان زنجان و استانداری زنجان مجموعه‌ای از فعالیت‌ها برای رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان آغاز کنیم.
وی به توجه دولت به توسعه روستاها اشاره کرد و گفت: باید امکانات اولیه را برای روستائیان فراهم کنیم که احساس کمبود برای مهاجرت به شهرها نداشته باشند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سیاست‌های دولت یازدهم در توسعه زیرساخت‌های آب و گاز در روستاها تصریح کرد: در حال حاضر دسترسی به تلفن در همه روستاها فراهم شده و برای توسعه خدمات اینترنتی به روستائیان به منظور برطرف کردن نیازهای حوزه کشاورزی، سلامت الکترونیک، تجارت الکترونیک و سیار بخش‌های متمرکز شده‌ایم.  واعظی ابراز کرد: تلاش داریم تا با توسعه زیرساخت‌های اینترنتی روستائیان محصولات کشاورزی و صنایع دستی خود را بدون واسطه وارد بازار عرضه کنند و به سهم خود سیاست‌های جدی دولت برای رونق کسب و کار و ایجاد شغل را در این استان دنبال می‌کنیم.
همچنین دکتر واعظی با حضور در محل احداث ساختمان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، اولین کلنگ این ساختمان را زد تا این ساختمان با هزینه ای بالغ بر 35 میلیارد ریال در 6 طبقه احداث، تجهیز و  مورد بهره برداری قرار گیرد.

۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۳۰
تعداد بازدید : ۲۳۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید