پرش به محتوای اصلی

اخبار

یاد شهدا باید همیشه در فضاى جامعه زنده باشد. "رهبر معظم انقلاب اسلامی"

یاد شهدا باید همیشه در فضاى جامعه زنده باشد. "رهبر معظم انقلاب اسلامی"
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان جمعی از کارکنان به دیدار مادر شهیدان خالقی‌پور رفتند.

مادر شهیدان خالقی‌پور در این دیدار، به سوابق حضور همسر خود در لبنان در کنار سردار احمد متوسلیان اشاره کرده و گفت: بعد از شهادت اولین فرزندمان در  سال ٦٢، وی به لبنان نرفت و در جبهه‌های ایران به نبرد با دشمنان اسلام پرداخت.

وی با یادآوری حضور همسر و سه فرزند خود در جبهه طی هشت ‌سال دفاع مقدس، ادامه داد: در تمام این مدت، هیچگاه همه اعضای خانواده دور هم جمع نشدند و همواره تعدادی در جبهه بودند و اینک در اقیانوس کبیر انقلاب، ما هم به اندازه سه قطره خون سهم داریم.

این مادر شهید با گلایه از دیدگاه برخی از مردم در مورد امتیازات خانواده شهدا، اظهار داشت: اگر تمام دنیا را هم در اختیار والدین قرار دهند، هیچ پدر و مادری اولاد خود را با آن عوض نمی‌کند ولی متاسفانه برخی از روی ناآگاهی تصور اشتباهی در مورد خانواده شهدا دارند.

وی که همسر جانباز خود را نیز در سال گذشته از دست داده، در مورد دو فرزند شهیدش نیز گفت: دو برادر که قبلا جانباز شده بودند، در عملیات مرصاد شلمچه، همزمان با شب عید قربان در سال ٦٧ در کنار یکدیگر شهید شدند. پدرشان نیز که در لبنان به دلیل اصابت خمپاره از ناحیه گوش جانباز شده بود، سال گذشته به دیار حق شتافت.

اولین شهید این خانواده شهید داود خالقی‌پور متولد ١٣٤٤ در سال ١٣٦٢ طی عملیات خیبر در جزیره مجنون به فیض شهادت رسید، دو شهید دیگر این خانواده رسول و علیرضا متولدین ١٣٤٦ و ١٣٥٠ به‌طور هم‌زمان در سال١٣٦٧ در منطقه شلمچه، عملیات پاسگاه زید که همزمان با عملیات مرصاد در جنوب کشور انجام شد، در آغوش یکدیگر به فیض شهادت نائل آمدند.

یاد شهدا باید همیشه در فضاى جامعه زنده باشد.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۲۱
تعداد بازدید : ۲۵۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید