پرش به محتوای اصلی

اخبار

گوشی هوشمند موبایل عامل تهدید هم می تواند باشد.

گوشی هوشمند موبایل عامل تهدید هم می تواند باشد.
در همایش پدافند غیرعامل واحدهای تابعه وزارت امو اقتصادی و دارایی استان زنجان مدیر کل ارتباطات زنجان افزود: اقتصاد دنیا در قالب تولید ناخالص ملی 75 تریلیون دلار ارزش دارد و از آن پنج تریلیون دلار مربوط به حوزه فناوری اطلاعات است.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان زنجان؛ شامگاه یکشنبه هفتم آبانماه در همایش پدافند غیرعامل واحدهای تابعه وزارت امو اقتصادی و دارایی استان زنجان افزود: اقتصاد دنیا در قالب تولید ناخالص ملی 75 تریلیون دلار ارزش دارد و از آن پنج تریلیون دلار مربوط به حوزه فناوری اطلاعات است.
وی یادآورشد: از مجموع 450 میلیارد دلار تولید ناخالص ملی ایران، حول و حوش 10 میلیارد دلار مربوط به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است.
فرخی ابراز کرد: کل این 450 میلیارد دلار که در سیتم بانکی ایران در گردش است، در بستر سامانه های فناوری اطلاعات است و دلیل اینکه بحث امنیت را در این حوزه مطرح می کنیم، لزوم توجه بیشتر بویژه در لایه نرم افزارهای کاربردی می باشد.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان زنجان گفت: بیش از یک میلیون و 800 هزار سیم کارت در استان زنجان وجود دارد و اغلب آنها سیم کارت های نسل سوم و چهارم هستند.
 وی اظهار کرد: کار مهمی که وزارت ارتباطات انجام داده است، ایجاد شبکه ملی اطلاعات است که این اطلاعاتی که برای مسائل حساس اقتصادی و حیاتی مربوط می شود، این شبکه ملی پوشش دهد که تاکنون سه فاز آن اجرا شده است.
فرخی خاطر نشان کرد: در نبود شبکه ملی اطلاعات، 10 درصد  از سرورهای داخلی استفاده می شد و 90 درصد ازترافیک به خارج از کشور می رفت، ولی اکنون 46 درصد ترافیک داخلی می باشد و برنامه ریزی دولت برای پایان برنامه ششم توسعه تلاش برای افزایش این رقم به 60 درصد است.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان زنجان گفت: همین موبایل های هوشمندی که بیش از 40 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در این کشور وجود دارد از عوامل تهدید هایی است که وجود دارد.
فرخی تاکید کرد: شبکه دولت و دولت الکترونیک نیاز به توجه بیشتری داشته و به حتم مساله امنیتی را از ابتدا تا به آخر ایجاد گردد و اینگونه نیست که ابتدا زیر ساخت ها ایجاد شود و پس از آن به فکر ایجاد امنیت باشیم و تامین امنیت در این زمینه نیازمند شکل گیری عزم عمومی است.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان زنجان گفت: از پنج تریلیون دلار اقتصاد  در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات که بناست تا پنج سال آینده 15 تریلیون دلار دیگر نیز افزایش یابد، 15 تا 20 درصد هزینه آن باید صرف تامین امنیت شود که اغلب به علت مشکل مالی این تخصیص اتفاق نمی افتد.
وی افزود: بناست نزدیک 100 هزار متخصص فضای سایبری در کشور تربیت شود که سهم زنجان از آن یک هزار و 300 نفر در سال جاری است، لازم بذکر است در زنجان در حوزه فضای سایبری اساتید مجربی داریم که میتوانند در تربیت این متخصصان کمک نمایند.

۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۶:۰۹
تعداد بازدید : ۳۸۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید