پرش به محتوای اصلی

اخبار

نشست بررسی مسائل ارتباطی و ایجاد کسب و کارهای اینترنتی شهرستان طارم

نشست  بررسی مسائل ارتباطی و ایجاد کسب و کارهای اینترنتی شهرستان طارم
جلسه بررسی مسائل ارتباطی و ایجاد کسب و کارهای اینترنتی شهرستان طارم با حضور مسئولین مربوطه در محل فرمانداری شهرستان زیتونی طارم
بنا به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان ، دکتر فرخی مدیرکل روز شنبه 18 آذرماه با حضور در محل فرمانداری شهرستان آببر به بررسی مسائل حوزه ارتباطات وفناوری اطلاعات و چگونگی توسعه کسب و کارهای نوپا مبتنی بر اینترنت پرداخت.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به این که تقاضای برقراری ارتباط اینترنتی توسط شهروندان طارمی بسیار زیاد است، افزود: هم اکنون امکان اتصال به اینترنت پرسرعت در 62 روستای شهرستان در قالب طرح  اینترنتی "های وب" برقرار است و 27 روستای دیگر نیز در آینده ای نزدیک برقرار خواهد شد.
فرخی راه اندازی دستگاه خودپرداز در 5 روستای شیت، انذر جدید، ونیسر، تشویر و گیلانکشه و ایجاد4 دفتر پیشخوان وتعداد 27دفاتر روستایی در شهرستان را از دیگر خدمات اداره کل  متبوع خود شمرد.
فرخی همچنین به اهمیت استفاده از ظرفیت ICTدر کشاورزی اشاره کرد و افزود: اقتصاد کشاورزی طارم، مناسب ترین بستر را برای اجرای این طرح به صورت پایلوت در کشور داراست و در صورت اجرایی شدن آن ضمن صرفه جویی در منابع، خروجی بیشتری حاصل شده و بر اشتغال و اقتصاد شهرستان مثمر ثمر خواهد بود.
وحید فرخی وعده داد: به تولید کنندگان اپلیکشن در حوزه شهرستان طارم ، تسهیلات ویژه  تخصیص می یابد.
در این نشست مهندس باقری فرماندار طارم با اشاره به عدم آنتن دهی در محور گردشگری شیت گفت: عدم امکان برقراری ارتباط در این محور، اقتصاد شهرستان را متضرر و مردم منطقه و گردشگران را دچار مشکل می کند و خواستار رفع  هرچه سریعتر مشکل ارتباطی این منطقه شد.
باقری همچنین افزود: مسیرهایی که بین شهرستان طارم و شهرستان های مجاور ارتباط برقرار میکند نیز بایستی ارتباطات تلفنی برقرار باشد تا در صورت رخداد هر گونه مشکل در مسیر برای شهروندان، به راحتی ارتباط برقرار و مشکل مرتفع شود.
این جلسه با حضور آقای فرخی مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان، آقای باقری فرماندار شهرستان طارم، نماینده سازمان تنظیم مقررات شمالغرب ، ارتباطات شمالغرب شرکت ایرانسل، بخشداران چورزق و مرکزی شهرستان ، نماینده نمایندگی استانی مخابرات  و اعضای شورای اداری شهرستان در محل فرمانداری آن شهرستان برگزار شد.
دراین جلسه نمایندگان شرکت مخابرات  ایران و شرکت ایرانسل توسعه پوشش شبکه های تلفن همراه اول و ایرانسل را از الویتهای کاری خود در حوزه شهرستان طارم برشمردند.

دیدار طارم

۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۵:۴۴
تعداد بازدید : ۳۹۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید