پرش به محتوای اصلی

اخبار

اولین جلسه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشاورزی زنجان

اولین جلسه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشاورزی زنجان
اولین جلسه کاربردی کردن اینترنت اشیاء در صنعت کشاورزی استان زنجان روز دوشنبه در محل جهاد کشاورزی زنجان برگزار شد.
بنابه گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، اولین جلسه کاربردی کردن اینترنت اشیاء در صنعت کشاورزی استان زنجان روز دوشنبه در محل جهاد کشاورزی زنجان برگزار شد.
حاضرین جلسه عبارت بودند از: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، رئیس و مدیران سازمان جهاد کشاورزی، رئیس دانشکده کشاورزی و مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه زنجان و مدیرعامل شرکت دانش بنیان هوش داده هدف.
در این جلسه درخصوص نحوه تعامل و همکاری در راستای توسعه ICT  در بخش کشاورزی و دامپروری با محوریت اینترنت اشیاء و استفاده از هوش مصنوعی برگزار گردید.
دکتر فرخی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان: ظرفیتها و توانمندیهای حوزه ICT  استان را برای استفاده در همه جوانب بویژه کشاورزی  برشمرد.
دکتر جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی: از الویت ها و نیازمندیهای سازمان مربوطه خود در استفاده از فناوری اطلاعات سخن گفت.
نصرالهی مدیر عامل شرکت دانش بنیان هوش داده هدف از آمادگی شرکتش برای ایجاد بستر اینترنت اشیاء در پهنه های  کشاورزی و دامپروری استان بر اساس B.O.T  و یا سایر روشهای متداول خبر داد.
رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان به بیان دیدگاه و رویکرد کشاورزی بر اساس توانمندیهای علمی و فنی دانشکده متبوعه ادامه سخن داد.
مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه: از آمادگی کامل آن دانشگاه جامع برای ایجاد و ارتقاء و کاربردی کردن  ICT در حوزه کشاورزی توسط مجموعه دانشگاه  و مرکز رشد فناوری آن دانشگاه  اعلام آمادگی نمود.
نهایتا مقرر شد  بمنظور تلالؤ پتانسیلهای عالی استان زنجان در بخشهای کشاورزی و دامپروری؛کمیته ای با مسئولیت معاونت برنامه ریزی کشاورزی و نمایندگان مربوطه بصورت هفتگی تشکیل  جلسات کارشناسی دهند و هر دوماه یکبار هم  جلسه مدیران و رؤسا تشکیل گردد. 

 

 

 

مدیریت مزرعه با اینترنت  

 

۲۰ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۳۸
تعداد بازدید : ۲۸۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید