پرش به محتوای اصلی

اخبار

جامعه باید پذیرای اصلاح نظام اداری و توسعه دولت الکترونیک باشد

جامعه باید پذیرای اصلاح نظام اداری و توسعه دولت الکترونیک باشد
تشکیل جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیکی به ریاست استاندار

بنا به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان ، دوازدهمین جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیکی با دبیری دکتر فرخی مدیرکل و به ریاست استاندارتشکیل شد.

در ابتدا دبیر کارگروه به تبیین و تشریح مجدد جایگاه و شرح وظایف کارگروه توسعه دولت الکترونیکی پرداخت و گزارشی از وضعیت مصوبات پیشین کارگروه ارائه داد.

رئیس کارگروه دولت الکترونیک استان : یکی از نهادهایی که توسعه دولت الکترونیک را به صورت وسیع و گسترده در دستور کار خود قرار داده، نیروی انتظامی است و اقداماتی مانند راه اندازی پلیس 110 و پلیس +10 از جمله این اقدامات است، اما با این وجود، هنوز هم آمار مراجعه‌ کنندگان حضوری به این نهاد، بالاست.

 وی ادامه داد : یکی دیگر از نهادهایی که بسیاری از اقدامات خود را به صورت الکترونیکی ارائه می‌ دهد، نظام قضایی کشور است، با این حال، این نهاد روزانه بیشترین تعداد مراجعه ‌کننده را دارد که دلایل این امر باید بررسی شود.

 ایشان افزودند : کاهش فساد اداری یکی از اهداف اصلاح نظام اداری و توسعه دولت الکترونیک است و امیدواریم میز خدمت بتواند به تسهیل امور مراجعه ‌کنندگان کمک کند.

استاندار زنجان گفت: شفاف‌ سازی یکی دیگر از اهداف اصلاح نظام اداری و توسعه دولت الکترونیک است.

مهندس درویش امیری افزود : ضروری است تا مشخصات، مزایا، فواید و چگونگی استفاده سیستم اداری و بانکی از خدمات دولت الکترونیک توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در شورای اداری استان، اطلاع ‌رسانی و تبیین شود تا دستگاه‌ های اجرایی استان، بیش از پیش نسبت به بهره‌ مندی از این خدمات، اهتمام ورزند.

 


۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۰
تعداد بازدید : ۲۷۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید