پرش به محتوای اصلی

اخبار

بررسی وضعیت ارتباطی و فناوری شهرستان خدابنده:

بررسی وضعیت ارتباطی و فناوری شهرستان خدابنده:
جلسه بررسی وضعیت ارتباطی و فناوری شهرستان خدابنده روز جمعه در محل فرمانداری این شهرستان و باحضور دکتر بیگدلی، نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مهندس ترابیان، مدیر کل امور هماهنگی استانهای وزارت ومهندس جاویدی مدیر کل سازمان تنظیم و مقررارات شمالغرب کشور و سایر مسئولان محلی بمحوریت اداره کل استان تشکیل شد.
بنا به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان ، جلسه بررسی وضعیت ارتباطی و فناوری شهرستان خدابنده روز جمعه در محل فرمانداری این شهرستان و باحضور دکتر بیگدلی، نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مهندس ترابیان، مدیر کل امور هماهنگی استانهای وزارت ومهندس جاویدی مدیر کل سازمان تنظیم و مقررارات شمالغرب کشور و سایر مسئولان محلی بمحوریت  اداره کل استان تشکیل شد.
در ابتدایی جلسه جناب آقای میرزایی فرماندار شهرستان خدابنده ضمن خوش آمدگویی با بیان اینکه مشکلات  ارتباطی روستاها از بزگترین دغدغه مسئولین و نماینده شهرستان می باشد. به وجود مشکلات عدیده ارتباطی در جاده های مواصلاتی و روستاها بخصوص درروستاهای دور افتاده شهرستان پرداختند. 
در ادامه جلسه جناب آقای دکتر بیگدلی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات ارتباطی روستاهای شهرستان توضیحاتی را ارایه نمودند، که عمده مشکل اصلی ارتباط جاده های مواصلاتی اصلی(مسیر سلطانیه – خدابنده،گردنه های مسیرجاده ای ابهر- خدابنده، مسیر قیدار- همدان قبل از روستای سازین تا به شهیدآباد و شهر زرین رود، مسیر جاده ای  قیدار - بیجار و همچنین روستاهای دارای مشکل که لیست آنها قبلا وزارت ارسال گردیده است) می باشد. مسأله دیگر اجرای طرح تحول سلامت است که نیازمند به بستر اینترنت در روستاها را می باشد.
لازم به ذکراست طبق اعلام خود وزارت متبوع می بایست 55 روستای شهرستان تا پایان سال 96 می بایست تحت پوشش نسل های  3G  یا 4G همراه اول یا ایرانسل قرار می گرفتند.

آقای مهندس ترابیان مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان ها ضمن تشکر از دغدغه مردمی آقای دکتر بیگدلی، گفت:
بنا به تاکید مقام عالی وزارت بایستی طوری رفتار کنیم که دلسردی در مردم به ویژه روستائیان بوجود نیاید و با تشریح برنامه های وزارت ارتباطات در خصوص توسعه بسترهای ارتباطی و فناوری اطلاعات در مناطق محروم روستایی پرداختند.
 ترابیان افزود: مطابق برنامه ششم توسعه وزارتICT  موظف به توسعه بسترهای ارتباطی و خدمات خرده بانکداری در90% روستاهای بالای 20خانوار می باشد به طوری که حداقل یک ارتباط در تمام روستاها وجود داشته باشد و همچنین طبق فرمایشات مقام عالی وزارت در مجلس شواری اسلامی زمان اجرای این تعهدات را 18 ماه اعلام نمودند. درهمین راستا وضعیت ارتباطی 62000 روستا کل کشور که 38000 روستای آن بالای 20 خانوار می باشد در یک سامانه مشخص گردیده که این سامانه در  اختیار تک تک نمایندگان محترم مجلس قرار خواهد گرفت (البته این سامانه در اختیار جناب آقای دکتر بیگدلی قرار گرفته است) که نمایندگان می توانند اطلاعات حوزه انتخابی خود را مشاهده و به آخرین وضعیت آن دسترسی یابند. همچنین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات متعهد به توسعه زیر ساخت های ارتباطی در کل کشور می باشد که در همین راستا چیزی در حدود 13000 مودم رایگان به خانه های بهداشت روستایی تحویل داده شده است. و با اجاری فاز اول توسعه اینترنت پرسرعت روستایی تعداد 146 آبادی این شهرستان به بهره برداری رسیده و اهالی 77 روستا دیگر نیز در فاز دوم نهایتأ تا شهریور 1398 از این خدمات بهرمند خواهند شد. لازم به ذکر است با اجبار اپراتورها به استفاده از رومینگ بین اپراتوری مردم می توانند با سیم کارت های همراه اول و ایرانسل از دیتای های وب استفاده نمایند و همچنین با برقراری رومینگ بین همراه اول و WLL روستایی امکان استفاده روستائیان از خدمات همراه اول نیز مهیا گردیده است که در آینده نزدیک این امکان برای مشترکین ایرانسل میسر خواهد شد.

۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۲۱
تعداد بازدید : ۲۶۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید