پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: در حال حاضر سعی ما باید بر این باشد که جوّ قالب بر شبکه‌های اجتماعی مجازی را با حضور افراد ارزشی و تأثیرگذار همچون طلاب و جوانان متعهد و مومن تغییر دهیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: در حال حاضر سعی ما باید بر این باشد که جوّ قالب بر شبکه‌های اجتماعی مجازی را با حضور افراد ارزشی و تأثیرگذار همچون طلاب و جوانان متعهد و مومن تغییر دهی
مرتضی شهامی" در حاشیه برپائی نمایشگاه «شبکه خاکستری» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، با اشاره به این‌که به دلیل نوپا بودن این ارگان، در حال جمع‌آوری اطلاعات مربوط به فضای ارتباطی و فناوری اطلاعات استان هستیم
"مرتضی شهامی" در حاشیه برپائی نمایشگاه «شبکه خاکستری» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، با اشاره به این‌که به دلیل نوپا بودن این ارگان، در حال جمع‌آوری اطلاعات مربوط به فضای ارتباطی و فناوری اطلاعات استان هستیم، گفت: با توجه به شرایط ارتباطات و فضای مجازی امروز کشور، نکات مهمی در قالب نمایشگاه شبکه خاکستری در جهت اطلاع‌رسانی در این حوزه در اختیار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: همان‌گونه که در قرآن  نیز بر تذکر و اطلاع‌رسانی تأکید فراوان شده است، « فَذَکِّرْ إِنْ نَفَعَتِ الذِّکْرَىٰ»، بیان حربه‌های دشمن در قالب فضای مجازی، تذکری است که مدام باید به جوانان و نوجوانان کشور داده شود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، با تأکید بر این‌که کاربران ایرانی باید بدانند که اطلاعات روزمره آنان در فضای مجازی، اطلاعات فراوانی را به دشمن می‌دهند، اظهار کرد: از طریق اطلاع‌رسانی و بصیرت‌افزایی در این حوزه، می‌توان راه‌هایی برای بهبود و اصلاح عادات کاربران ایرانی در فضای مجازی ارائه داد.
شهامی تصریح کرد: از آن جایی که دانشجویان، جزو اقشاری هستند که ارتباط فراوانی با فضای مجازی دارند، برگزاری نمایشگاه‌ها و اطلاع‌رسانی درخصوص این تکنولوژی روز، در فضاهای دانشگاهی، بسیار مؤثر خواهد بود.
وی، ایجاد فاصله زمانی را دلیل استفاده محدود از تکنولوژی روز دنیا دانست و ابراز کرد: در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی ایرانی با قدرت فراوان در فضای مجازی در حال فعالیت هستند و نظرسنجی از بازه 50 هزار نفری اعضای آن‌ها، نشان داده است که استفاده‌های مفیدی از این شبکه‌ها صورت می‌گیرد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر سعی ما باید بر این باشد که جو قالب بر شبکه‌های اجتماعی مجازی را با حضور افراد ارزشی و تأثیرگذار همچون طلاب و جوانان معتهد و مؤمن تغییر دهیم.
شهامی افزود: تعداد کلیک‌هایی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد، می‌تواند عامل مؤثری بر مخاطب سنجی قرار گرفته و از این طریق، نیروهایی که در جهت منافع ملی و دینی فکر می‌کنند و تولید محتوا می‌کنند، می‌توانند برطبق علایق مخاطبان فعالیت کنند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان یادآور شد: مشکل عمده درخصوص فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی غربی این است که جوّ حاکم برآنان، متناظر و معادل با جو کشور ما نیست و چاره آن نیز حضور نیروهای ارزشی است.

انتهای پیام
۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۵:۱۳
خبرگزاری ایسنا |
تعداد بازدید : ۱۴۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید