پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد: تشکیل نخستین مرکز مقابله با رخدادهای امنیت اینترنتی در زنجان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد: تشکیل نخستین مرکز مقابله با رخدادهای امنیت اینترنتی در زنجان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: در راستای بومی‎سازی استانداردهای امنیت اطلاعات در استان و همچنین برای مقابله با بحران‌های رایانه‌ای، نخستین مرکز مقابله با رخدادهای امنیت اینترنتی (آپا) با همکاری دانشگاه زنجان راه‎اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، "مرتضی شهامی" شامگاه روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در مهرماه امسال تأسیس شده است، ابراز کرد: با توجه به اینکه آشنایی چندانی از سوی مردم و همچنین مسئولان در زمینه فعالیت این ارگان وجود ندارد، در حال حاضر سعی بر این است که نقش و وظایف این ارگان دولتی به صورت شفاف تعریف شده و با آگاه‌سازی مردم از حقوق خود، گامی در جهت ارایه بهتر خدمات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برداریم.

وی افزود: پس از خصوصی‎سازی شرکت مخابرات در سال ۸۸، نمایندگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان‎ها، حذف شده و پس از طی دوره‌ای اقدام به تشکیل ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان‌ها شده و سیاست‌های وزارت ارتباطات، در استان‌ها از این طریق پیاده‌سازی خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با تأکید بر اینکه اداره پست، پستبانک‌ها، نمایندگی شرکت زیرساخت، شرکت مخابرات، شرکت‎های ISDP، ISP، PAP و فعالان حوزه اینترنت و ادارات استانی نماینده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و فناوری اطلاعات زیر نظر این ارگان فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: برنامه واگذاری اداره‌کل پست از سوی دولت به بخش خصوصی تا پایان برنامه پنجم توسعه انجام شده و همچنین تاکنون ۳۰ درصد از سهام پست‌بانک‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است.

شهامی تصریح کرد: متأسفانه گاهی مردم با موضوعاتی همچون کم‌فروشی اینترنت‌های خانگی و کمی کیفیت و کمیت ارایه این خدمات آشنایی نداشته و اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارایه SLAو فرم تضمین خدمات به ارایه‌دهندگان سرویس، آنان را ملزوم به ارایه صحیح خدمات کرده است.

وی، فرهنگ‎سازی در استفاده بهینه از خدمات حوزه ICT استان جهت برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و طولانی مدت خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات در حال تدوین بوده و تکمیل این نقشه گام مهمی در ارایه خدمات در حوزه ICT به شهروندان زنجانی خواهد بود.

این مقام مسئول، عنوان کرد: توسعه شبکه اطلاعاتی استان و ارایه شبکه داخلی پرسرعت به آموزش و پرورش (رشد)، دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات درمانی (سلامت) فنی و حرفه‎ای (مهارت) و دیگر بخش‌ها بر عهده اداره‌کل فناوری اطلاعات بوده و امنیت و سرعت مناسب در فعالیت‎های تخصصی این ارگان‌ها را در پی خواهد داشت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، گسترش دولت الکترونیک در دستگاه‎های دولتی و بخش خصوصی را از جمله اقدامات این ارگان دولتی دانست و اذعان کرد: پیگیری ارایه ۷۶۰۰ عنوان خدمات دولت الکترونیک، تبدیل خدمات کوچک به خدمات بزرگ‌تر، افزایش تعداد خدمات الکترونیک و همچنین مشاوره و ارایه راهنمایی به مدیران و مسئولان در خصوص الکترونیکی ساختن خدمات مرکز مورد نظر، از جمله اقداماتی است که در راستای الکترونیکی شدن خدمات در استان در حال انجام است.

 

شهامی تأکید کرد: مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در فضای سایبری، تشکیل کمیته پایش ارتباطات و فناوری اطلاعات، راه‎اندازی تلفن‌های خانگی (USO) در روستاهای دور از دسترس، تشکیل ۲۰ بانک اطلاعاتی در حوزه ارتباطی، اینترنت و فناوری اطلاعات، راه‌اندازی GIS و همچنین تشکیلData center استانی، از جمله دیگر اقدامات اخیر این دستگاه دولتی بوده است.

 

این مقام مسئول، یادآور شد: فعالیت‎های ارایه اینترنت به مردم باید به گونه‌ای صورت گیرد که عرضه و تقاضا یکدیگر را تقویت کرده و پیشرفت در این حوزه به وجود بیاید، از این رو جمع‌آوری آمار دقیق و قابل استناد مشتریان اینترنت در استان، یکی از اولویت‌های کاری این دستگاه دولتی بوده و در نظر داریم با ارایه خدمات با کیفیت و سرعت بالا از طریق Data center استان، در آینده نزدیک، بسیاری از مشکلات اینترنت را مرتفع کنیم.


انتهای پیام
۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۵:۱۱
تعداد بازدید : ۱۹۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید