پرش به محتوای اصلی

اخبار

مرکز رشد مجازی در زنجان راه اندازی می شود

مرکز رشد مجازی در زنجان راه اندازی می شود
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: مرکز رشد مجازی که از برنامه های نقشه راه ایجاد قطب برق،الکترونیک و فناوری اطلاعات استان است، در زنجان راه اندازی می شود.
 

وحید فرخی در مصاحبه ای با خبرنگار ایرنا افزود: با راه اندازی مرکز رشد مجازی محدودیتی که در راه اندازی مراکز رشد فیزیکی و استقرار شرکت های فناور وجود دارد، از بین می رود.

وی خاطر نشان کرد:  ماهیت مراکز رشدی که در دانشگاه ها یا پارک های علم و فناوری فعالیت می کنند، مشخص است، اما تنها مشکل این مراکز کمبود فضا است که در مرکز رشد مجازی مرتفع می شود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: با بهره گیری از فضای مجازی، شرکت ها و تیم های فناور می توانند بدون نیاز به حضور فیزیکی، برنامه ها و فعالیت های خود را پیش ببرند و حتی با اساتید و مربیان ارتباط داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، مرکز رشد مجازی نیازی به حضور همه اعضای تیم های فناور در یک محیط یا فضای جغرافیایی ندارد و افراد از مناطق مختلف می توانند برای انجام یک پروژه در ارتباط باشند.
فرخی ادامه داد: باید اذعان داشت که برخی اقدامات و فعالیت ها نیاز به حضور فیزیکی دارد اما این مباحث می تواند به آسانی در یک اتاق کوچک هم پیگیری شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: با وجود بسترهای ارتباطی، اینترنتی و شبکه ای، بسیاری از اقداماتی که تاکنون به شکل فیزیکی و حضوری پیگیری می شد، می تواند به آسانی پیگیری شود بدون آنکه شخص حضور داشته باشد.

وی با بیان اینکه به طور قطع مرکز رشد مجازی در زنجان ایجاد می شود و شکل می گیرد، تاکید کرد: لازمه این کار ورود بخش خصوصی توانمند و حمایت حوزه دولتی از آن است.

موضوع تبدیل شدن زنجان به قطب برق،الکترونیک و فناوری اطلاعات در نخستین سفر رئیس جمهوری دولت یازدهم به زنجان در 30 مهر سال 93، به تصویب رسید و مورد پیگیری قرار گرفت.

مرکز رشد مجازی (Virtual Incubator)، سازمانی است مجازی و مبتنی بر وب که برخی از خدمات مراکز رشد حقیقی، همچون خدمات مشاوره‌ای، معرفی روش‌های تامین مالی و برخی خدمات اطلاع‌رسانی را از طریق اینترنت، بدون در نظر گرفتن مرزهای زمانی و مکانی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۴۰
تعداد بازدید : ۲۱۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید