پرش به محتوای اصلی

اخبار

جلسه بررسی وضعیت استاندارد تولیدات بخش کشاورزی

جلسه بررسی وضعیت استاندارد تولیدات بخش کشاورزی

مدیرکل ICT استان در جلسه بررسی وضعیت استاندارد تولیدات بخش کشاورزی که به ریاست دکتر طهماسبی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان برگزار شده بود حضور یافت.

 دکتر طهماسبی یکی از اهداف ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان را بهبود و ارتقاء بهره وری در بخش های مختلف اقتصادی استان بیان کرد و در این راستا حضور دو بازوی کمکی ICT و استاندارد را مفید و اثربخش دانست.

فرخی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، ضمن بیان اهمیت استاندارد سازی در حوزه کشاورزی به عنوان عاملی پیشگیرانه بسیاری از بیماریها، در خصوص قابلیت اینترنت اشیا (IoT) در نظارت و رعایت مؤلفه های استاندارد و نیز افزایش بهره وری در تولید و بهبود چرخه های تأمین و عرضه و فروش محصول در بازار توضیحاتی بیان نمود.

وی همچنین با اشاره به اقدامات خوب انجام شده توسط سازمان جهاد کشاورزی استان و اداره کل استاندارد ، مشکل اصلی را در تعدد ذینفعان این حوزه اعم از کشاورزان، دامداران، پرورش دهندگان طیور و ... و عدم امکان نظارت کامل به همه آنها بیان داشت و پیشنهاد حمایت از برندسازی در این حوزه را به عنوان عاملی خودمحرک برای ارتقاء استاندارد و بهره وری به واسطه ایجاد محیط رقابتی در بازار برای کسب و کارهای بخش خصوصی مطرح کرد.

در این جلسه  مدیران و مسئولان سازمان جهاد کشاورزی و  اداره کل استاندارد استان حضور داشتند.

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۵۹
تعداد بازدید : ۲۷۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید