پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری جلسه کارگروه سایبری با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری زنجان

برگزاری جلسه کارگروه سایبری با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری زنجان
جلسه کارگروه سایبری با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل شد

در این جلسه وحید فرخی،مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان ضمن خیر مقدم به اهمیت موضوع پدافند غیر عامل پرداخت.ایشان افزود باید تمهیدات ویژه ای برای تهدیدات سایبری انجام شود.

در ادامه دبیر جلسه ضمن قرائت دستور جلسه گزارشی از فعالیت ها در حوزه پدافند غیر عامل و اقدامات انجام یافته برای دستگاه های اجرایی استان و همچنین گزارشی از حملات به سایتهای استان ارائه و نقاط ضعف و قوت دستگاهها را بیان نمود.

رئیس مرکزآپا دانشگاه زنجان در خصوص وضعیت سایتهای دستگاه های اجرایی و تهدیدات وبرخی آسیب پذیری های جدید به ارائه گزارش پرداختند.

آذر پیوند گفت: شورای پدافند غیر عامل و یا شورای تامین در خصوص اهمیت موضوع سایبری اقدام کنند و به دستگاههای اجرایی الزام شود که موضوع امنیت سایبری رعایت گردد.

در بخش دیگری از جلسه نماینده پلیس فتا گفت: در بحث آسیب پذیری دستگاه های اجرایی اخیراً قراردادهایی با شرکتها منعقد می شود که از ضریب امنیتی پایین برخوردار است که این قرار دادها می بایست با نظر کارشناس امنیت انجام شود.

ایشان افزود: با مشارکت مرکز آپا دانشگاه زنجان و پلیس فتا کلاس های آموزشی در حوزه امنیت برگزار خواهد شد.

در پایان مصطفی حمیدی،مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری زنجان ضمن تشکر از اداره کل  ارتباطات بابت تشکیل جلسه و اقدامات انجام یافته افزود: تهدیدات سایبری نسبت به تهدیداتی از قبیل زیستی یا شیمیایی و سایر تهدیدات، از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا با تهدیدات سایبری می شود همه حوزه ها را تحت الشعاع قرار داد و می بایست در این حوزه دقت و کوشش بسیاری داشته باشیم.

حمیدی گفت: مرکز آپا باید روی مقوله ی آموزش اهتمام جدی داشته باشد

در این جلسه طی مراسمی اولین مجوز عملیاتی نما در حوزه امنیت به شرکت امن پردازان فناوری زنجان توسط مصطفی حمیدی به مدیر عامل شرکت تحویل شد .

۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۲۰
تعداد بازدید : ۲۷۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید