پرش به محتوای اصلی

اخبار

رویداد "اردوی استارت آپی "با همکاری اداره کل ICT زنجان برگزار شد

رویداد "اردوی استارت آپی "با همکاری اداره کل ICT  زنجان برگزار شد
چهارمین دوره آموزشی کارآفرینی در قالب استارت آپ ویکند با مشارکت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در دانشگاه زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان ،شرکت کنندگان در این رویداد پس از چند هفته حضور در جلسات آموزشی و شرکت در کارگاه های مختلف، ایده های استارت آپی خود را ارائه داده و در نهایت ۱۷۲ شرکت کننده در قالب ۱۸ تیم سازماندهی شدند تا مدل کسب و کار را برای ایده های خود طراحی کنند.

در ابتدای رویداد استارت آپی 18 تیم پذیرفته شده در زمان 2 دقیقه ایده های خود را به منتورهای رویداد ارائه دادند که از جمله آنها می توان به آرش سروری(مجری و برنامه ساز تلویزیون)، علی امیری ( از بنیانگذاران زرین پال)، مجید علوی (بنیانگذار مجید آنلاین)، مهدی خادمی مقدم(بنیانگذار و مدیر عامل اسپید)، رضا قربانی (بنیانگذار راه پرداخت ) اشاره کرد.

پس از ارائه اولیه ایده ها، تیم ها در اولین کارگاه آموزشی تحت عنوان آشنایی با فین تک شرکت کرده و آماده شروع کار به روی ایده های خود و طراحی مدل کسب و کار شدند.

در نهایت تیم ها پس از یک روز کار مداوم به روی ایده ها و پالایش ایده ها توسط منتورها، پس از شرکت در کارگاه نحوه ارائه، خود را برای حضور در اختتامیه و ارائه نهایی به داوران رویداد آماده کردند.

در ابتدای مراسم اختتامیه جلسه پرسش و پاسخ از مهمان ویژه و داوران رویداد، علی امینیان از شرکت گوگل برگزار شد و پس از آن ۱۸ تیم شرکت کننده به قید قرعه نتیجه فعالیت دو روزه خود را به داوران ارائه دادند.

در بخش پایانی برنامه، داود مرادخانی رییس پارک علم و فناوری استان زنجان به مورد لزوم فعالیت بیشتر جوانان به حوزه کارآفرینی پرداخت.

وی افزود : از اواسط اسفند 96 که پارک علم و فناوری استان افتتاح شد بالغ بر 60 شرکت در پارک سازماندهی و مستقر شده اند که این تعداد شرکت توانسته برای 600 نفر اشتغال ایجاد کند.

مرادخانی با اشاره به اینکه ساختمانهای بسیاری در سطح زنجان وجود دارند که بلا استفاده مانده اند؛ تصریح کرد: با توجه به اینکه 40 شرکت در صف انتظار برای استقرار در پارک علم و فناوری قرار دارند، این درخواست را از مسئولین استانی داریم که برای سازماندهی این شرکت ها فضاهای مناسبی را در اختیار این مرکز قرار بدهند.

در ادامه این مراسم علی وقف چی، نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم حمایت از جوانان و ایجاد بستری مناسب برای کارآفرینی گفت:  آمادگی خود را برای حمایت همه جانبه در این حوزه از جوانان اعلام می کنم.

فتح اله حقیقی ، استاندار زنجان نیز به برنامه های ویژه استانداری برای جوانان اشاره کرد و گفت: قول مساعد می دهیم تا یک فضای مناسب برای گسترش فعالیت های پارک علم و فناوری استان اختصاص داده شود.

در پایان رویداد دو روزه پس از معرفی و تقدیر از منتورهای تیم های اول تا سوم به ترتیب تیم بازیاب (در زمینه تفکیک زباله ها از درب منزل)، باشگاه صد ساله ها (فعال در حوزه خدمات پزشکی سالمندان) و SEA (طراحی بهینه سیستم های گرمایشی و سرمایشی)، از وحید فرخی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برای حمایت و ارائه راهکارها و تجربیات برای بهتر برگزار شدن رویداد استارت آپی تقدیر شد.

 

 

۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۱
تعداد بازدید : ۳۳۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید