پرش به محتوای اصلی

اخبار

دیدار مدیر کل اداره کل Ict زنجان با نماینده ولی فقیه در استان

دیدار مدیر کل اداره کل Ict زنجان با نماینده ولی فقیه در استان
نماینده ولی فقیه در زنجان: ایفای نقش فضای مجازی در مراسم بزرگداشت نهم دی ضروری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان جلسه هماهنگی 9 دی با حضور جمعی از مسؤولان در دفتر نماینده ولی فقیه در استان زنجان و به ریاست علی خاتمی امام جمعه زنجان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه در حماسه 9 دی مردم جلوتر از همه عمل کردند، افزود: زنجان در آن برهه زمانی حتی دو روز قبل از زمان تعیین شده به صورت خودجوش به صحنه آمد.

وی با اشاره به اینکه امسال باید در این قضیه یک مقدار با فکر عمل کرد، گفت: باید به موقع و درست عمل کنیم چون همواره این موضوع نتیجه داده است.

خاتمی با تاکید بر استفاده از تجربیات سنوات گذشته در اجرای برنامه 9 دی افزود: باید در زمینه حماسه 9 دی 10 تا 15 مسجد شناسایی شود تا بتوانند یک برنامه با تبلیغات داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه تبلیغات 9 دی باید پررنگ‌تر انجام شود، تصریح کرد: در ارتباط با تبیین ابعاد مختلف 9 دی نیز گزارش تحلیلی را مردم بارها و بارها شنیده‌اند اما در این رابطه صدا و سیما وظیفه سنگینی دارد چون بسیاری از موارد یا تکرار می‌شود و یا چون دستخوش زمان می‌شود فراموش می‌شود، پس صدا و سیما باید هوشمندانه عمل کند.

وی با تاکید بر استفاده از چهره‌های علمی در این حوزه بیان کرد: ابعاد قضیه باید تاریخی و تحقیقی بیان شود و به مردم کامل تبیین شود.

خاتمی با بیان اینکه دشمنی‌ها به پایان نرسیده و توطئه‌ها هنوز پایان نیافته است، تصریح کرد: اقدام به موقع نیز آگاه‌سازی مردم، انگیزه دادن به مردم و هوشیار ساختن مردم است که باید مورد توجه مسؤولان باشد.

ایشان افزود نقش فضای مجازی بویژه در جوامع امروزی را نمی توان نادیده گرفت. چرا که رسانه های الکترونیک و دنیای مجازی که چند سالی است به خیل عظیم رسانه ها پیوسته اند تاثیر بسزایی بر زندگی مردم دارند .

وی در ادامه از مدیران دستگاه های اجرایی خواست که با نگاهی ویژه به این موضوع در هرچه باشکوهتر برگزار شدن مراسم تلاش کنند.

امام جمعه زنجان افزود : برای بازدهی حداکثری دستگاه ها،در زمینه فضای مجازی کمیسیونی تشکیل و برنامه ریزی های لازم جهت اجرای برنامه ها انجام شود.

ایشان در ادامه سخنان خود افزودند: وظیفه کمک به اطلاع رسانی یوم اله نهم دی در فضای مجازی،اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است که دانشگاه ها ، طلاب حوزه علمیه، اداره کل ورزش و جوانان نیز بایستی در این امر همت داشته باشند.

در این جلسه بر استفاده بیشتر از ظرفیت مساجد و اقشار مختلف مردم و همچنین چهره‌های علمی در تبیین 9 دی تاکید شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان در این جلسه ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی اظهار کرد: در روز نهم دی‌ماه 1388، مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده‌ها میلیونی مردم در تهران و تمامی شهرهای دیگر به جهانیان اعلام شد.

سید سعید حسینی با اشاره به اینکه روز نهم دی، روزی است که مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می‌شناسند و هرگز فریب حیله دشمن را نخواهند خورد، تصریح کرد: در روز ۹ دی حق بر باطل پیروز شد

وی با اشاره به اینکه باید این موفقیت بزرگ در جامعه به خوبی شفاف شود، اضافه کرد: ابعاد و پیامدهای داخلی و خارجی ۹ دی، شیوه‌های براندازی جنگ نرم دشمنان و بصیرت‌افزایی جوانان نسبت به فتنه‌های دشمن بود.

حسینی به برخی از برنامه‌های اجرایی در قالب حماسه 9 دی اشاره کرد و افزود: برگزاری همایش‌ها، نشست‌های علمی و تببین، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی در مساجد و دانشگاه‌ها، هماهنگی برای سخنرانی در نماز جمعه، هماهنگی برای اعزام سخنران به بخش‌ها و مراکز و روستاهای بزرگ، فعال کردن سایت‌های مجازی، تهیه و تولید اقلام تبلیغاتی و پوستر و بنر از جمله برنامه‌های اجرایی در 9 دی است.

فرماندار زنجان با اشاره به اینکه تا 9 دی‌ماه سال قبل فضا به طوری بود که همه تصور می‌کردند اگر اتفاقی رخ دهد قطعا یکی از جریانات غالب خواهد شد، افزود: اما شعارهایی که دشمن هدف‌گذاری کرد و در طول یک سال نیز به کرات تکرار شد و همه به گروه‌های اصلاح طلب و هم اصولگرا بیان شد نشان داد که دشمن چه اهدافی را دنبال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه حوادث تروریستی رخ داده در چند استان کشور نشان داد که دشمن در حال برنامه‌ریزی برای ضربه زدن است، تصریح کرد: مدیریت تجمعات صنفی از سوی دشمن نیز نشان دهنده این موضوع است که آنها دارند کار می‌کنند.

عسگری گفت: باید از فرصت دی‌ماه استفاده کرده و مجموعه جریانات سیاسی شناسنامه‌دار را که برای نظام هزینه داده‌اند را گردهم بیاوریم تا به صحنه بیایند و آنها نیز از مردم دعوت کنند که در صحنه باشند.

فرماندار زنجان با اشاره به اینکه ارزشمندی 9 دی به انسجام آن است، گفت: امروز دشمن به دنبال ریشه‌ای کردن اختلافات و ایجاد نارضایتی در مردم است.

در ادامه جلسه وحید فرخی، مدیر کلICT  استان در خصوص اهمیت شبکه های اجتماعی و تاثیر آن در زندگی امروز، گزارشی ارائه کرد.

وی در خصوص حمایت و پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از شبکه های اجتماعی بومی مطالبی را بیان کرد و همچنین بر آمادگی زیر ساخت اینترنتی استان اشاره کرد .

فرخی بر اهتمام مضاعف بسیج دانشجویی و طلاب و سازمان های فرهنگی در تولید محتوای مناسب تاکید کرده و نکاتی در زمینه موارد و چالشهای امنیت فضای مجازی یادآور شد.

وی افزود : اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آمادگی خود در با شکوهتر برگزار شدن برنامه های یوم اله نهم دی را دارد.

۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۲
تعداد بازدید : ۲۲۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید