پرش به محتوای اصلی

اخبار

استاندار زنجان: زنجان 95درصد سند جامع پدافند غیر عامل را تهیه کرده است

استاندار زنجان: زنجان 95درصد سند جامع پدافند غیر عامل را تهیه کرده است
جلسه شورای پدافند غیر عامل استان با حضور سردار حیدری معاون بسیج و امور استانهای سازمان پدافند غیر عامل کشور در محل سالن امام علی (ع)استانداری زنجان تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، وحید فرخی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه شورای پدافند غیر عامل این استان با اشاره به مشکلات و مسائل حوزه پدافند غیر عامل، تاکید کرد: بایستی قرارگاه سایبری پدافند غیر عامل در استانها تشکیل شود و پیشنهاد می شود سازمان پدافند غیر عامل کشور با تهیه و ارسال بخشنامه ای مدیران کل دستگاههای اجرایی کشور را به رعایت موضوع امنیت سایبری سازمانها الزام کنند.

وی با اشاره به عدم مشارکت موثر اعضای کارگروه در مباحث سایبری افزود: یکی از مشکلات این حوزه نبود ضمانت اجرایی مصوبات کارگروه های تخصصی است و باید دستور العمل کشوری در کارگروه سایبری تدوین و ابلاغ شود و اعتبارات لازم جهت اجرای اهداف کارگروه های تخصصی تخصیص داده شود.

در ادامه این جلسه فتح الله حقیقی استاندار زنجان با اشاره به اینکه بخشی از ضعف‌ها در حوزه پدافند غیر عامل ریشه در عدم فرهنگ‌سازی این حوزه دارد، تصریح کرد: برای موفقیت در این حوزه مردم باید با ذات پدافند غیر عامل آشنا شوند.

وی افزود:سند جامع پدافند غیر عامل در استان‌ها باید تهیه شود و بنا به گفته مدیر‌کل پدافند غیر عامل، استان زنجان توانسته ۹۵ درصد این سند را تهیه کند.

 

استاندار زنجان تصریح کرد: با آشنایی و اشرافیت می‌توان برنامه‌ریزی لازم در حوزه پدافند غیر عامل را انجام داد.

 

رئیس شورای پدافند غیر عامل استان خاطر نشان کرد: شورای هماهنگی پدافند غیر عامل و تشکیل کارگروه‌ ها موضوع مهمی است و پدافند غیر عامل بخصوص پدافند سایبری ، موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری است که باید مورد توجه جدی در استان‌ها قرار گیرد و بایستی اهمیت دادن به پدافند غیر عامل در عمل نشان داده شود.

 

در پایان جلسه طی حکمی از سوی رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور استاندار زنجان به سمت فرمانده قرارگاه پدافند زیستی استان زنجان منصوب شد.

 شورای پدافند غیر عامل استان و با حضور اعضای شورای پدافند غیر عامل و سردار حیدری معاون بسیج و امور استانهای سازمان پدافند غیر عامل کشور در محل سالن امام علی (ع) استانداری زنجان برگزار شد.

۴ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۴۴
تعداد بازدید : ۲۳۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید