پرش به محتوای اصلی

اخبار

پرداخت بیش از 32 میلیارد ریال تسهیلات حوزه ICT در قالب اشتغال روستایی و عشایری در زنجان

پرداخت بیش از 32 میلیارد ریال تسهیلات حوزه ICT در قالب اشتغال روستایی و عشایری در زنجان
وحید فرخی، مدیرکل ICT استان زنجان در حاشیه جلسه کمیته نظارت استانی بر تسهیلات در قالب اشتغال روستایی و عشایری از ارائه 32هزار و 752 میلیون ریال تسهیلات به 66 طرح با ظرفیت ایجاد اشتغال برای 340 نفر خبر داد.

وحید فرخی، مدیرکل ICT استان زنجان در حاشیه جلسه کمیته نظارت استانی بر تسهیلات در قالب اشتغال روستایی و عشایری از ارائه 32هزار و 752 میلیون ریال تسهیلات به 66 طرح با ظرفیت ایجاد اشتغال برای 340 نفر خبر داد. ایشان به استناد قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (1396- 1400)، بخش 13، ماده 67، بند الف-2 به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود « در توسعه زیرساخت های خدمات الکترونیکی در مناطق محروم و روستایی سرمایه گذاری نماید به گونه ای که امکان ارائه حداقل چهار خدمت الکترونیکی اصلی دولت (سلامت، آموزش، کشاورزی و بانکی ) در هشتاد درصد( 80 %) روستاهای بالای بیست خانوار کشور امکان پذیر گردد. » بیان داشت در دور اول پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری عمده تمرکز بر توسعه و تجهیز باجه های پست بانک در روستاها بود تا اهالی روستاهای همجوار با باجه پست بانک ناچار نباشند برای انجام امور بانکی خود به شهر سفر کنند.

وی با بیان همکاری تنگاتنگ میان اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و مدیریت شعب پست بانک استان به عنوان یکی از بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، اظهار داشت عمده پرداخت های تسهیلات حوزه ICT در قالب اشتغال روستایی و عشایری از طریق پست بانک انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان ، مدیرکل ICT زنجان با اشاره به دستورالعمل جدید ابلاغی برای حوزه های مشمول تسهیلات، مجدداً از شرکت ها و تولیدکنندگان محتوا در حوزه های روستایی دعوت به ثبت نام و ارائه طرح توجیهی نمود.

وحید فرخی از جمله زمینه های مستعد برای ایجاد کسب و کار روستایی را بهره مندی از قابلیت های ICT در حوزه گردشگری و بومگردی به منظور شناساندن جاذبه های گردشگری استان و جذب گردشگر بیان کرد، وی همچنین به کارگیری قابلیت های ICT در بهبود و تکمیل زنجیره عرضه محصولات روستایی اعم از محصولات دامی، زراعی، گیاهان دارویی، صنایع دستی و ... برای مشتریان در شهرها را از جمله زمینه های بسیار مستعد برای گسترش کسب و کار و اشتغال در روستاها دانست.

ایشان ضمن تأکید بر این که طرح توجیهی باید ایجاد اشتغال در منطقه روستایی یا شهر زیر 10هزار نفر را تعهد نماید، افزود: الزامی برای استقرار فیزیکی شرکت های نرم افزاری یا تولید کننده محتوا در محل اجرای طرح نمی باشد.

۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۱۵
تعداد بازدید : ۹,۶۸۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید