پرش به محتوای اصلی

اخبار

اینترنت پرسرعت در 103روستای شهرستان ماهنشان تا پایان مهرماه سال 98

اینترنت پرسرعت در 103روستای شهرستان ماهنشان تا پایان مهرماه سال 98
جلسه بررسی و رفع مشکلات مربوط به پوشش تلفن ثابت و همراه شهرستان ماهنشان با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در محل فرمانداری شهرستان ماهنشان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان این جلسه باحضور مدیر کل ICT استان، مجتبی نوری فرماندار ماهنشان، بخشداران و نمایندگان دستگاه های اجرایی در محل فرمانداری ماهنشان برگزار شد.

 در ابتدا لطفی معاون فرماندار ضمن خیرمقدم به اعضای جلسه، به ضرورت برگزاری این جلسه باعنایت به تاکید استاندار زنجان درخصوص بررسی و رفع مشکلات در حوزه ی ارتباطی مخابراتی شهرستان اشاره و افزودند: در برخی از محورهای مواصلاتی شهرستان و همچنین تعدادی از روستاها، مشکلاتی در خصوص پوشش تلفن ثابت خانگی، اینترنت ، تلفن همراه، اینترنت و شبکه های تلویزیونی وجود دارد که لازم است با شناسایی دقیق این مناطق، تدابیر لازم در راستای رفع مشکلات مذکور اتخاذ گردد.

در ادامه نمایندگان شرکت مخابرات منطقه زنجان از اقدامات انجام یافته در سطح شهرستان ماهنشان گزارشی ارائه کردند که به بهبود پوشش سراسری ارتباطی شهرستان کمک شایانی خواهد کرد.

 پس از آن وحید فرخی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به وظیفه سازمانی ادارات و شرکت های دخیل در مسئله برقراری سراسری  ارتباطات ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را متولی اصلی و ناظر حاکمیتی این امر عنوان کردند ،که باید پاسخگوی مشکلات موجود باشد.

مدیر کل ICT استان گفت: یکی از این موارد برگردان سیستم ارتباطی WLL به سسیتم MCI با تعویض سیمکارتها است که با پیگیری های مستمر اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان صورت گرفته و کمک فراوانی به پوشش ارتباطی این منطقه کرده و این طرح در سه ماهه منتهی به پایان سال جاری اجرایی خواهد شد .

فرخی مشکلات موجود را به دودسته تقسیم بندی کرد و گفت: مشکلات نوع اول با توجه به دارا بودن توجیه اقتصادی برای اپراتورها قابل حل می باشد نوع دوم مشکلاتی هستند که برای اپراتورها توجیه اقتصادی ندارند ،در این مواقع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ورود کرده و سعی در انجام امور دارد

وی افزود: یکی از این مشکلات افزایش شبکه فیبری بین استانی است که تا کنون نزدیک به 70هزار کیلومتر در سطح کشور انجام شده است.

ایشان در ادامه گفت: مبحث دیگر طرح USOمی باشد که در کل دنیا در حال انجام بوده و آن هم امکان گسترش ارتباطات در مناطق محروم وکم برخوردار و صعب العبور است، در این زمینه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدامات گسترده ای انجام داده است که یکی از این اقدامات اصلاح ساختارهای قبلی و گسترش شبکه موجود در سطح شهرستان ماهنشان است .

فرخی در پایان گفت: هزینه بالا برای فراهم کردن برق برای اجرای طرح های USO باعث شده تا اپراتورهایی که درصدد توسعه اینترنت در روستاها هستند با مشکلاتی مواجه شوند البته علیرغم این مشکلات تا پایان مهرماه سال 1398 ، در 103 روستای شهرستان ماهنشان؛اینترنت پرسرعت دایر می­شود و راه­اندازی نسل 3و4 تلفن های همراه نیز تسریع خواهد شد.

در پایان فرماندار شهرستان با تقدیر از اقدامات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان و با توجه به صعب العبور بودن و محرومیت این منطقه بر پیگیری تمامی مشکلات تاکید کرد.

۱۶ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۱۲
تعداد بازدید : ۲,۱۷۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید