پرش به محتوای اصلی

اخبار

تبدیل روستاهای شهرستان سلطانیه از تلفنWLL به تلفن همراه 2G تا پایان سال جاری

تبدیل روستاهای شهرستان سلطانیه از تلفنWLL  به تلفن همراه 2G  تا پایان سال جاری
جلسه شورای اداری شهرستان سلطانیه با شرکت مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات،به ریاست استاندار زنجان و با حضور نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام‌جمعه این شهرستان و جمعی از اعضای منتخب شورای اداری استان در محل مجموعه جی.تی.آی پارسیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان ، فتح اله حقیقی در شورای اداری شهرستان سلطانیه، با بیان اینکه ایران پانزدهمین کشور دارای اماکن گردشگری و توریستی  در دنیا است و استان زنجان هم جایگاه مطلوبی در این زمینه دارد، اظهار کرد: اگرچه از هر 7 شغل ثابت دنیا یک مورد در حوزه گردشگری است ولی متاسفانه هنوز در کشور، استان و شهرستان های ما استفاده ای از بخش گردشگری برای اشتغالزایی نشده، لذا باید با اولویت بندی طرح های توسعه گردشگری، مخصوصا در شهرستان سلطانیه به این امر توجه شود.

 مقام عالی دولت در استان به بیان مشکلات ارتباطی موجود  در مناطق گردشگری استان بالاخص شهرستان سلطانیه اشاره کرد و افزود :سلطانیه نگین گردشگری استان است و باید نگاهی ویژه به حل مشکلات این منطقه داشت. 

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با بیان اقدامات صورت گرفته ارتباطی در شهرستان سلطانیه خاطر نشان کرد:در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه های موثر و مفیدی صورت گرفته که بر تعداد این پروژه ها  افزوده خواهد شد و اقدامات صورت گرفته پیگیری رومینگ بین ایرانسل و همراه اول و همچنین همراه اول و ایرانسل در سطح مطلوبی است و این رومینگ هم اکنون برقرار شده است.

وی گفت: تبدیل روستاهای دارای تلفنWLL   به تلفن همراه 2G و همچنین رفع بیشتر نواقصات و بهبود وضعیت ارتباطات در روستاهایی که دارای ارتباط روستایی WLL  می باشند تا پایان سال جاری میسر خواهد شد.

فرخی افزود : با راه اندازی فاز اول اینترنت پرسرعت  4G تعدادی روستا را در بر میگیرد و قابل بهره برداری می باشد که با اغاز فاز دوم راه اندازی اینترنت پر سرعت 4G  تعداد 29 روستا از توابع شهرستان سلطانیه تا پایان شهریور 1398  از این سرویس استفاده خواهند کرد .

وی همچنین به آغاز طراحی شبکه فیبرنوری روستایی جهت بهره مندی روستاهای پرجمعیت از مزایای ارتباطی در بستر فیبر نوری اشاره کرد.

مدیر کلICT  استان ضمن تقدیر از نگاه ویژه ی استاندار زنجان به مقوله توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق گردشگری افزود : مکاتباتی با اپراتورهای ارائه دهنده خدمات، جهت ایجاد چتر   WiFiدر مناطق گردشگری انجام شده است .

وی گفت: اقداماتی جهت افزایش خدمات اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در حال انجام است که با این اقدامات شاهد بهبود وضعیت آنتن دهی در مناطق گردشگری خواهیم بود

فرخی به توضیحاتی در خصوص سامانه 195 پرداخت و این سامانه را پل ارتباطی مستقیم مردم و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد و افزود: مردم میتوانند مشکلات و شکایات خود را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با این سامانه در میان بگذارند و مسئولین شهرستان در معرفی این سامانه به مردم اهتمام جدی داشته باشند
۲۲ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶
تعداد بازدید : ۳,۱۸۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید