پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ICT زنجان : لزوم برنامه ریزی سال 98 دستگاه های تابعه وزارت در استان با بهره گیری از گزارش «حسابهای اقتصادی فناوری ارتباطات و اطلاعات»

مدیرکل ICT زنجان : لزوم برنامه ریزی سال 98 دستگاه های تابعه وزارت در استان با بهره گیری از گزارش «حسابهای اقتصادی فناوری ارتباطات و اطلاعات»
جلسه شورای مدیران ICT استان زنجان با حضور مدیران دستگاه های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان به ریاست مدیرکل ICT استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در این جلسه پس از بررسی وضعیت استان زنجان بر اساس گزارش حسابهای اقتصادی فناوری ارتباطات و اطلاعات، وحید فرخی بر لزوم برنامه ریزی سال 98 دستگاه های تابعه وزارت در استان با بهره گیری از گزارش «حسابهای اقتصادی فناوری ارتباطات و اطلاعات» تأکید کرد.

 بر اساس این گزارش استان زنجان از لحاظ « تعداد کارکنان زیربخش عمده فروشی رایانه، تجهیزات جانبی، قطعات الکترونیکی و مخابراتی در سال 1395 » رتبه سوم کشور را داراست و همچنین این استان در زیربخش های IT و فعالیت‌های انتشار الکترونیک، استعداد بالقوه ای دارد که با برنامه ریزی دقیق و همت مضاعف می توان گامهای اثرگذاری برداشت.

رئیس شورای مدیران ICT استان با اشاره به مقوله رومینگ اپراتورها در استان از مدیریت منطقه شرکت مخابرات استان و همکاران ایشان در ایجاد رومینگ با سایر اپراتورها قدردانی کرد.

فرخی در خصوص «مشکل ناپایداری اینترنت ADSL در برخی روستاهای برخوردار از این دسترسی»، و نیز « استقرار چرخه مدیریت بهره وری و تحقق اهداف آن در استان » به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در ادامه مدیر کل ICT  استان به معرفی سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مردمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با شماره 195 و نیز سایت195.cra.ir  پرداخت و بر راهنمایی و ارجاع مشترکین تلفن ثابت ،همراه و اینترنت در ادارات زیر مجموعه ، برای ثبت شکایات و استفاده از این سامانه تأکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: سامانه 195 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان سامانه ای پاسخگو، پس از طرح شکایت از سوی متقاضی در حوزه های مختلف نظیر اینترنت، تلفن ثابت، تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشات، و دفاتر پیشخوان، پیگیری موضوع را از اپراتورها و سازمانهای متولی انجام داده، و نتیجه را به متقاضی منعکس می کند.

در پایان افشین آشوری، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گزارشی از حضور در نمایشگاه باکوتل و حضور شرکت دانش بنیان زنجانی با نام «آرین نوین رایانه» که تحت حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده بود ارائه کرد

وی حضور در نمایشگاه باکوتل کشور آذربایجان را علیرغم کوچک بودن فضای نمایشگاهی در قیاس با نمایشگاه الکامپ ایران، به خاطر حضور نمایندگان اصلی شرکتهای بزرگ چندملیتی با اهمیت دانست و افزود: امدواریم شرکت های دانش بنیان زنجانی در این نمایشگاه ها حضور فعال داشته باشند.

۲۷ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۲۳
تعداد بازدید : ۳۲۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید