پرش به محتوای اصلی

اخبار

کارگاه آموزشی توانمند سازی بانوان برای کسب و کار در فضای مجازی در مناطق منتخب استان زنجان برگزار شد

کارگاه آموزشی توانمند سازی بانوان برای کسب و کار در فضای مجازی در مناطق منتخب استان زنجان برگزار شد
در دوره توانمند سازی بانوان در فضای مجازی در مجموع بالغ بر 430 نفر، از شهرستانهای ابهر ،خرمدره ،سلطانیه ،خدابنده ،ایجرود ،طارم و روستاهای کاوند، الوند و بوئین شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان کارگاه آموزشی یکروزه ی توانمند سازی بانوان برای کسب و کار در فضای مجازی به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و با مشارکت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری و مدیریت شعب پست بانک استان برگزار شد.

ابوالحسن شریعتی مسئول برگزاری دوره با تبریک ایام الله دهه فجربا تشریح هدف برگزاری این کارگاه­ هاگفت:یکی از اهداف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توانمند سازی بانوان از طریق آشنایی آنها با ظرفیتهای فناوری اطلاعات در ایجاد و توسعه کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت و فضای مجازی است .

وی  با اشاره به اهمیت و پیشرفت روز افزون کسب و کارهای اینترنتی تصریح کرد: پتانسیل این نوع کسب و کارها از سطح کیفی و کمی خوبی برخوردار است و دوره های آموزشی کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات می تواند زمینه مناسبی برای درآمد زایی بانوان خانه دار در سطح استان ایجاد کند.

شریعتی تصریح کرد: دراین کارگاهها که با حضور مسئولین فرمانداری شهرستانها برگزار شد زنان شرکت کننده با نحوه کار و قابلیت های فضای مجازی در روستاها، چگونگی ارائه محصولات روستایی در فضای مجازی و کسب درآمد،بازاریابی و افزایش سطح توانمندسازی خود و خانواده و همچنین ارتقای سواد دیجیتالی وافزایش سطح دانش بانوان روستا و شهر ها برای کارافرینی در فضای مجازی آشنا شدند.

وی با اشاره به استقبال خوب برخی شهرستانها از این دوره ها عنوان کرد: در دوره توانمند سازی بانوان در فضای مجازی در مجموع بالغ بر 430 نفر، از شهرستانهای ابهر ،خرمدره ،سلطانیه ،خدابنده ،ایجرود ،طارم و روستاهای کاوند، الوند و بوئین شرکت کردند.

شرکت کننده گان در کارگاه توانمند سازی بانوان برای کسب و کار در فضای مجازی با مثبت ارزیابی کردن برگزاری چنین جلسات و دوره هایی خواهان برگزاری فصلی و مستمر این کارگاه شدند .

وی ضمن اشاره به اینکه نخستین و مهم ترین معادله در راه اندازی یک کسب و کار نیازسنجی از بازاری است که کارآفرین قصد ورود و سرمایه گذاری در آن را دارد، افزود: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان حامی کارآفرینان در مسیر انتخاب درست و راه اندازی کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات است.

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۰۴
تعداد بازدید : ۱۸۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید