پرش به محتوای اصلی

اخبار

حضور اداره کل ارتباطات زنجان در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب

حضور اداره کل ارتباطات زنجان در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب
امام جمعه زنجان با مثبت ارزیابی کردن اقدامات اداره کل ارتباطات در امر ارتباطات و ایجاد اشتغال، خواستار اهتمام و جدیت مسئولین در رفع مشکلات مردم شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان زنجان جهت ارائه پیشرفت دستگاههای اجرایی و نهادهای انقلابی و شرکتهای خصوصی که در 40 سال اخیر در ایران صورت گرفته، نمایشگاه  شکوه چهل ساله در محل نمایشگاه های بین المللی کاسپین برگزار شد

وحید فرخی مدیر کل ICT زنجان با حضور در محل غرفه اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به تشریح اجمالی اقدامات و فعالیت های حوزه وزارت در سطح استان پرداخت و گفت: با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح های قابل توجهی را در سطح استان پیاده سازی خواهد کرد.

وی اظهار کرد: در سال 1397 ضریب نفوذ همراه استان به 6/97 درصد رسیده است و ضریب نفوذ تلفن ثابت در سال 57 به میزان  8.61 درصد در استان بوده که این میزان در سال 92 به میزان 31 درصد رسیده و در سال 97 به میزان 33درصد افزایش یافته است.

فرخی در ادامه گفت: تعداد نقاط روستایی دارای ارتباط تلفنی در سال 97 به 878 روستا ارتقا یافته است که این رقم در حال افزایش است و اقدامات مهمی در رفع مشکلات تلفن همراه و اینترنت روستایی در حال انجام است .

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با اعلام اینکه پست بانک تاکنون تسهیلات بسیاری را جهت اشتغالزایی به روستاها پرداخت کرده است، افزود: طرح پروژه GNAF ، افزایش پهنای باند اینترنت ، رومینگ تلفن های همراه در سطح روستاها و ده ها خدمات الکترونیکی از جمله خدمات ارائه شده توسط حوزه وزارت در استان است.

آیت اله خاتمی امام جمعه زنجان نیز با مثبت ارزیابی کردن اقدامات اداره کل ارتباطات در امر ارتباطات و ایجاد اشتغال، خواستار اهتمام و جدیت مسئولین در رفع مشکلات مردم شد.

در این نمایشگاه از نرم افزار اندرویدی سامانه ساجد(سامانه جامع درآمد و امور مشترکین) شرکت آب منطقه ای زنجان که با حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان و طراحی و تولید گروه نرم افزاری آداک ارائه شد توسط فتح اله حقیقی استاندار زنجان رونمایی شد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۰۷:۳۱
تعداد بازدید : ۲۵۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید