پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با تسهیلات حمایتی شرکتهای حوزه ICT

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با تسهیلات حمایتی شرکتهای حوزه ICT
با هدف توسعه و تقویت بازار کسب و کار حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات ، دوره آموزشی آشنایی با تسهیلات حمایتی شرکتهای حوزه ICT با همکاری مشترک اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان و پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان این دوره که با حضور فعالان و شرکتهای حوزه ICT برگزار شدحامد سرائی به نمایندگی از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به توضیح انواع و شرایط تسهیلات حمایتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت.

از جمله موضوعات مورد بحث، تأکید بر اهتمام صاحبان کسب و کار در تهیه طرح کسب و کار(Business Plan)، مدل های عملیاتی مرتبط(Business Model) و طرح شکست کار (Work Breakdown Structure: WBS) بود.

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با تسهیلات حمایتی شرکتهای حوزه ICT در زنجان

وی همچنین در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی (مبتنی بر سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir) و فرصت ها و زمینه های فعالیت حوزه ICT در روستا توضیحاتی ارائه داد.

سرائی عنوان کرد: ICT علاوه بر امکان ورود به مقولات با فناوری بالا، می تواند با شناسایی نقاط ضعف در کسب و کارهای موجود در جامعه به ویژه کسب و کارهای مرتبط با روستا در زمینه های کشاورزی و گیاهان دارویی، دام و طیور، شیلات، بوم گردی و طبیعت گردی، و ...، راهکارهایی برای بهبود آنها به ویژه در زمینه اصلاح زنجیره تأمین ارائه دهد تا به واسطه آن هزینه تمام شده تولید محصول یا ارائه خدمت کاهش یافته و سود آن افزایش یابد و مشتریان بیشتری جذب نماید.

وی گفت: با توجه به نیاز برخی صاحبان طرح و شرکتها به جذب مشارکت و سرمایه گذاری خطر پذیر، موضوع سوم معرفی « صندوق پژوهش و فناوری ارزش آفرین اشراق » و وجود فرصت های موجود برای انعقاد قرارداد های VC و مشارکت است.

سرائی « طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی » را به عنوان راهکاری برای حل مشکل شرکتهای حوزه ICT در جذب و به کارگیری نیروی کار ماهر مطرح کرد.

وی افزود: این طرح علاوه بر کمک به شرکتها در آموزش و به کارگیری نیروی کاروز و فارغ از دغدغه های حقوق و بیمه سهم کارفرما و همچنین مزیت استخدام نیروی کارورز با تعهد دولت در پرداخت سهم بیمه کارفرما به مدت 2 سال، زمینه لازم برای فارغ التحصیلان دانشگاهی جهت یادگیری تجربه های عملی در محیط کسب و کار و آمادگی برای ورود نیروهای بالفعل به بازار را فراهم می کند.

این دوره آموزشی در محل پارک علم و فناوری استان برگزار شد.

  برگزاری دوره آموزشی آشنایی با تسهیلات حمایتی شرکتهای حوزه ICT در زنجان
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۸
تعداد بازدید : ۲۷۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید