پرش به محتوای اصلی

اخبار

بهره مند شدن روستاهای شهرستان طارم از اینترنت پرسرعت تا پایان شهریور 98

بهره مند شدن روستاهای شهرستان طارم از اینترنت پرسرعت تا پایان شهریور 98
به منظور بررسی مشکلات شهرستان طارم جلسه شورای اداری با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در محل فرمانداری طارم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان این جلسه به ریاست فتح اله حقیقی استاندار زنجان و با حضور وحید فرخی مدیر کل ICT استان،مدیران کل دستگاه های اجرایی ،علی وقف چی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین  استانی و شهرستانی برگزار شد.

در این جلسه وحید فرخی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان خدمات انجام شده در شهرستان توسط نظام مقدس جمهوری اسلامی را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: شهرستان طارم دارای 20 مرکز تلفن ثابت کابلی است که 38 روستا و 2 شهر را تحت پوشش خود قرار می دهد.

وی با بیان اینکه 45 روستای این شهرستان تحت پوشش تلفن ثابت روستایی WLL و 5 روستا تحت پوشش شرکت نورتل می باشد افزود: در حال حاضر 81 روستای این شهرستان دارای پوشش همراه اول و 45 روستا نیز تحت پوشش ایرانسل می باشند.

فرخی با مطلوب ارزیابی کردن تعدد دفاتر ICT در شهرستان طارم افزود : تعداد 27 روستای شهرستان طارم دارای دفتر ICT  روستایی فعال هستند، همچنین 4 دفتر پیشخوان شهری در حال خدمت رسانی به مردم این شهرستان می باشند.

وی خاطر نشان کرد: در سال 96 از محل بودجه خدمات اجباری فاوا (USO) تعداد 5 دستگاه خودپرداز پست بانک در روستاهای گیلانکشه، تشویر، ونیسر، شیت، انذر جدید راه اندازی شده است و همچنین 64 روستای این شهرستان از خدمات پوشش اینترنت پرسرعت بهره مند شدند و 26 روستا نیز در برنامه توسعه سال 98-97 قرار دارد.

 

فرخی با اشاره به اینکه شهرهای آببر و چورزق و همچنین تعدادی از روستاهای این شهرستان از خدمات 3G و 4G اپراتورهای همراه بهره مند می باشند افزود: با اجرای برنامه ششم توسعه وزارت ارتباطات در شهرستان طارم شاهد رشد چشمگیر اینترنت پر سرعت روستایی و خدمات دولت خدمتگزار خواهیم بود.

در پایان ستار صفری سرپرست فرمانداری طارم ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار توجه و پیگیری و رفع مشکلات حوزه ict در شهرستان طارم شد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۳۹
تعداد بازدید : ۲۱۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید