پرش به محتوای اصلی

اخبار

همه شهرهای استان زنجان دارای پوشش 3Gو4G می باشند

همه شهرهای استان زنجان دارای پوشش 3Gو4G می باشند
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در مصاحبه با روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از تحقق 6/97 درصدی پوشش جمعیتی تلفن همراه در استان خبر داد.

 به گزارش اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان وحید فرخی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن ارائه گزارش وضعیت ، مشکلات ، محدودیت ها و انتظارات بخش ارتباطات و فناری اطلاعات در استان  توضیحاتی را در خصوص وضعیت موجود فناوری اطلاعات((IT و فناوری ارتباطات ( (CT بیان کرد.

وی با اشاره به پوشش جمعیتی 97.6 درصدی تلفن همراه وضعیت فناوری اطلاعات((IT را در استان مطلوب دانست و افزود: از مجموع 884 روستای دارای سکنه 777 روستا تحت پوشش تلفن همراه هستند که این میزان 87.9 % از مجموع کل را شامل می شود.

  مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با اشاره به اینکه همه شهرهای استان زنجان دارای پوشش 3Gو4G می باشند افزود: بالغ بر 911هزار نفر در استان مشترک اینترنت هستند و ضریب نفوذ اینترنت سیار بیش از 75 درصد است.

  وی یادآور شد: 397 روستای بالای 20 خانوار از اینترنت پرسرعت و 297 روستا از  تکنولوژی 4G بهره مند هستند و تصریح کرد تا پایان مهر 98 همه ی روستاهای بالای 20 خانوار تحت پوشش اینترنت پر سرعت قرار خواهند گرفت.

  فرخی گفت : پروژه مدیریت نشانی مکان محور و استعلامات میان دستگاهی اماکن GNAF  به صورت 100 درصدی تحقق یافته است و پروژه فراهم کردن امکان دسترسی خانوارها به شبکه ملی اطلاعات با حداقل سرعت دسترسی 20 مگابیت بر ثانیه با استفاده از ظرفیت بخش غیر دولتی به صورت نسبی 7/54 در صد تحقق یافته که این مقدار تا پایان شهریور 1398 به صورت 100 درصدی تحقق خواهد یافت.

وی افزود : پروژه حمایت از توسعه محتوای بومی و ایجاد کسب و کارهای دیجیتالی بر بستر شبکه ملی اطلاعات در دست اقدام می باشد و این پروژه به صورت ملی و یکپارچه در حال انجام است .

۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۳۸
تعداد بازدید : ۴۰۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید