پرش به محتوای اصلی

اخبار

آمادگی حداکثری مجموعه وزارت و اپراتورها در مواجهه با سیل در زنجان

آمادگی حداکثری مجموعه وزارت و اپراتورها در مواجهه با سیل در زنجان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، از آمادگی حداکثری دستگاههای زیر مجموعه و اپراتورهای خدمات دهنده ارتباطی استان در برابر بارندگی خبر داد و گفت: برای مواجهه با وضعیت ناپایدار جوی و بارندگیهای شدید هماهنگی ها و اقدامات لازم صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان ، وحید فرخی مدیر کل ICT استان افزود: طی بررسی های بعمل آمده وضعیت ارتباطات استان در طی روزهای بارش پایدار بوده و هیچگونه قطعی و ایجاد اختلالی در شبکه ارتباطی استان گزارش نشده است.

وی افزود: طی برگزاری جلسه کمیته مدیریت بحران در محل اداره کل و با ابلاغ نامه ای دستگاههای تابعه و اپراتورهای ارتباطی به حالت آماده باش درآمدند.

مدیر کل ICT استان ادامه داد: از دستگاههای تابعه خواسته شد تمامی عوامل فنی و تخصصی به حالت آماده باش کامل باشند تا در مواقع اضطرار جهت رفع قطعی احتمالی بتوان در کمترین زمان ارتباط را به حالت اولیه بازگرداند.

وی با اشاره به آماده به کار بودن BTS های سیار اپراتورها و همچنین دیزل ژنراتورها در سطح استان افزود: آمادگی حداکثری نیروی انسانی و تجهیزات خودرویی دستگاههای زیر مجموعه در مواقع بحران نیز در دستور کار قرار گرفت.    

فرخی  خاطر نشان کرد: با هماهنگی انجام گرفته از سه اپراتور،همراه اول، ایرانسل و رایتل، از طریق پیام کوتاه و فلش مسیج هشدارهای لازم برای شهرستانها طارم، ماهنشان ، ایجرود و خدابنده ارسال شد.

وی گفت: این پیامکها حاوی سلسله هشدارهایی مانند عدم توقف در حاشیه بستر رودخانه‌ها و مناطق مستعد سیلاب و همچنین وضعیت جوی و مناطق پر خطر استان در مواجهه با سیلاب بود.

فرخی در ادامه گفت : به همت مجموعه وزارت ارتباطات گزارش پایش ارتباط در استان زنجان به صورت لحظه ای ارائه شد که بحمداله در استان مشکلی در خصوص ارتباط شهرها و روستاها نداشتیم.

۱۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۱۲
تعداد بازدید : ۲۶۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید