پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری جلسه کارگروه مدیریت بحران ارتباطات و فناوری اطلاعات در زنجان

برگزاری جلسه کارگروه مدیریت بحران ارتباطات و فناوری اطلاعات در زنجان
اولین جلسه کارگروه مدیریت بحران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در سال 1398 با حضور اپراتورها و دستگاههای زیر مجموعه در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، وحید فرخی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به حوادث ایام نوروز اشاره کرد و گفت : در ایام عید جلسات متعدد و فشرده ای جهت مقابله با بحران احتمالی وقوع سیل در ستاد مدیریت بحران استان تشکیل شد و موارد و مشکلات مربوط به حوزه ارتباطات بصورت لحظه ای مورد رصد و پایش قرار گرفت.

  وی از تلاشها و گزارشهای ارائه شده از وضعیت ارتباطی که بصورت آنی در ایام بحران توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شرکت های وب انجام می شد تشکر کرد و افزود: جهت بهبود عملکرد مجموعه وزارت در استان در مواقع بحران بایستی کارگروه مدیریت بحران ارتباطات و فناوری اطلاعات به تبیین و تفکیک وظایف پرداخته و وظیفه هر اپراتور و دستگاه زیر مجموعه مشخص شود.

فرخی با اشاره به شرح وظایف کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ادارات کل ارتباطات بعنوان نماینده وزارت  ارتباطات در استان با دیگر اعضاء نظیر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت ارتباطات زیر ساخت، شرکت پست، همراه اول، ایرانسل، رایتل و شرکت های وب در این زمینه به فعالیت می پردازند که بایستی هماهنگی های داخلی و منسجم در این خصوص انجام گیرد.

مدیر کل ICT استان با اشاره به تلاشها و پاسخگویی بموقع کارشناسان شیفت در ایام نوروز افزود: پس از ایام نوروز طی نامه ای از دستگاههای زیر مجموعه درخواست شد نماینده ای جهت شرکت در جلسات کارگروه مدیریت بحران معرفی نمایندکه با تجمیع اسامی ، احکام اعضای کارگروه تهیه و ابلاغ می شود.

وحید فرخی در ادامه با قرائت شرح وظایف کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات که با مسئولیت وزارت ارتباطات در سطح کلان و مسئولیت ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح استان می باشد به تشریح موارد حائز اهمیت در مواقع بحران پرداخت.

وی با اشاره به حجم بارشها در استان و شهرستانهای مستعد افزود: خوشبختانه خسارتی به سایتهای ارتباطی و حساس استان در این بارشها وارد نشده و وضعیت ارتباطی در استان مطلوب است.

در پایان اعضای کارگروه ضمن بحث و تبادل نظر و بیان پیشنهادات در حوزه های تخصصی به بیان مشکلات و مسائل نهاد خود پرداختند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸
تعداد بازدید : ۲۳۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید