پرش به محتوای اصلی

اخبار

دیدار مدیر کل ارتباطات زنجان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان

دیدار مدیر کل ارتباطات زنجان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان
مدیر کل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با حضور در دفترنماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان با وی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، وحید فرخی ، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در دیدار با  آیت‌اله علی خاتمی، ضمن تشریح خدمات وزارت ارتباطات در سطح کشور و استان زنجان، گزارشی از اقدامات و تکالیف وزارت ارتباطات جهت ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات ارائه کرد.

    فرخی با اشاره دستاوردهای وزارت ارتباطات در توسعه زیر ساختها وخدمات، توسعه محتوی بومی، افزایش کاربران اینترنت، خودکفایی در حوزه های مختلف و توسعه اشتغال در بستر فضای مجازی گفت: اقدامات کارشناسی شده بسیاری در حوزه فضای مجازی در حال انجام است، مخصوصا در حوزه کسب و کارهای نوپا و ایجاد اشتغال در بین جوانان که این موضوع نیز بصورت موازی در استانها نیز در حال اجراست.

وی با اشاره به وضعیت موجود در فضای مجازی گفت: دغدغه هایی در این زمینه وجود دارد که  سالم سازی این فضا در گرو هم افزایی و همکاری همه دستگاه های دولتی و حاکمیتی است.

وی افزود: بایستی دستگاه هایی مانند سازمان صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در لایه های خدمات و تولید محتوا فعالیت بیشتری داشته باشند و بستر این نوع فعالیت را برای جوانان و علاقمندان فراهم کنند.

فرخی در پایان سخنان در مورد پروژه های شبکه ملی اطلاعات نظیر موتورهای جستجو، سیستم عامل و سیستم عامل تلفن همراه بومی و نیز حمایت از تولید سرویسهای بومی جایگزین برای سرویس های خارجی در لایه خدمات شبکه ملی اطلاعات مطالبی ارائه کرد.

وی گفت: امروزه سرویسهای پیام رسان بومی بیش از پیش نیازمند حمایت است و همه دستگاه ها و مسئولین در هر سطحی که هستند بایستی از این سرویسها حمایت کنند.

در ادامه این دیدار، آیت‌اله خاتمی با قدردانی از اقدامات وزارت ارتباطات و آرزوی توفیق گفت: توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این که دشمن از فضای رسانه برای ضربه به تربیت اسلامی ما استفاده می‌کند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارای متخصصین برجسته ای است و همانطور که در زمینه های مختلف درحال خودکفایی هستیم انتظار است در حوزه فضای مجازی هم به خودکفایی برسیم.

آیت الله خاتمی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می تواند نقطه نظرات و راهکارهای خود را به این منظور با علما و ائمه جمعه در میان گذاشته و از رهنمودهای این افراد استفاده کند.

وی در پایان گفت: توصیه می کنم نشست های تخصصی متعددی در حوزه فناوری اطلاعات در سطوح مختلف جامعه تشکیل شود تا آحاد مردم با شبکه ملی اطلاعات ، فضای مجازی و مخاطرات آن بیشتر آشنا شده تا زمینه استفاده از نرم افزارهای بومی فراهم شود.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰
تعداد بازدید : ۲۱۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید