پرش به محتوای اصلی

اخبار

اقدامات انجام شده در زمینه تبدیل استان زنجان به قطب برق و الکترونیک و IT در کشور

اقدامات انجام شده در زمینه تبدیل استان زنجان به قطب برق و الکترونیک و IT در کشور
موضوع تبدیل شدن زنجان به قطب برق، آی تی و الکترونیک در نخستین سفر رئیس جمهوری دولت یازدهم به زنجان در 30 مهر سال 93، به تصویب رسید و مورد پیگیری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان وحید فرخی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در گفتگو با خبرنگار روزنامه صدای زنجان با اشاره به اینکه در کشور بحث اقتصاد دیجیتال، فناوری اطلاعات و ارتباطات را هر دو بخش دولتی و خصوصی را رصد می‌کنند، گفت: در استان زیرساخت‌ها و تمهیدات لازم برای تبدیل شدن این استان به قطب IT، برق و الکترونیک فراهم آمده است. همچنین نقشه راهی که کارگروه این موضوع در استانداری برای این اداره مشخص کرده بود تا میزان بالایی اجرایی شده است و همین امر جای بسی امیدواری دارد.

فرخی افزود: در این راستا مشوق‌های خوبی برای جذب سرمایه گذاران خارجی گذاشته شد تا به این طریق بتوان آنان را برای سرمایه‌گذاری در این حیطه تشویق کرد، همچنین اقداماتی نظیر ساخت شهرک برق،الکترونیک وIT ، و مجهز شدن این شهرک به فیبر نوری از جمله مسائلی بود که برای تحقق و فراهم آوردن زیر ساخت‌های توسعه این موضوع دراستان انجام گرفت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با اشاره به اینکه در حقیقت توسعه فناوری اطلاعات وابسته به فضای عمومی کسب و کار می باشد افزود: آنچه که اهمیت دارد این است که امیدوار هستیم که با مذاکرات و مصوباتی که در این راستا انجام می‌شود بتوانیم گام‌های خوبی در جهت تبدیل استان به قطب برق و الکترونیک وIT  برداریم.

فرخی اظهار کرد: در هر صورت به طور کلی می‌توان اذعان داشت کلیه اقداماتی که در زمینه فراهم آوردن زیر‌ساخت‌های تبدیل استان به قطب IT، برق و الکترونیک لازم بود تا در بخش دولتی انجام شود، صورت گرفته است اما آنچه در این برهه نیازمند آن هستیم، توانمند کردن بخش خصوصی در این زمینه است که در حال حاضر به دنبال تحقق این امر هستیم.

این مسئول با اشاره به اینکه در راستای توانمند کردن بخش خصوصی  در این حوزه  به دنبال جذب سرمایه‌گذاریم، خاطرنشان کرد: آماد‌گی مذاکره با سرمایه‌گذاران با هر میزان سرمایه‌گذاری را داریم. همچنین در کنار این موضوع  باید توجه داشت که استان توانایی و آمادگی این موضوع را دارد که خدمات زیرساختی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کند که امید است در این زمینه نیز موفق عمل کنیم.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۱۹
تعداد بازدید : ۲۲۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید