پرش به محتوای اصلی

اخبار

سفر معاون توسعه مدیریت هماهنگی و امور پشتیبانی به استان زنجان

سفر معاون توسعه مدیریت هماهنگی و امور پشتیبانی به استان زنجان
معاون وزیر ارتباطات:تمامی موارد فنی و زیر ساختی ساختمان مجتمع ICT استان پیش بینی، بررسی، و پیاده سازی شده است و پروژه از پیشرفت خوبی برخوردار است و بزودی بهره برداری می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان فرهاد معارفی معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به منظور بررسی آخرین وضعیت ساخت مجتمع ICT بهمراه مدیران کل حوزه ICT ، به استان زنجان سفر کرد، با فتح اله حقیقی استاندار زنجان و آیت الله علی خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان دیدار و گفتگو کرد.

معارفی با حضور دردفتر استاندار زنجان و دیدار با وی، به نقش و جایگاه وزارت ارتباطات در الکترونیکی شدن خدمات دولت اشاره کرد و افزود: ساختمان مجتمع ICT زنجان قدم مهمی در متمرکز کردن فعالیتها وتجمیع خدمت رسانی به مردم استان است.

معاون توسعه مدیریت هماهنگی و امور پشتیبانی وزیر ارتباطات با بیان اینکه سرمایه‌گذاری زیادی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای  پروژه مجتمع ICT  استان صورت گرفته است، گفت : این پروژه با پیگیری‌ها و تلاشهای جدی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از دی ماه سال 96در زمینی به مساحت 2000متر مربع و زیربنای حدود 6000 متر مربع در 6 طبقه در حال احداث است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا شهریورسال ۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید.

  معارفی در بخش دیگری از سخنان خود به سهم اشتغال زایی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اشاره کرد و افزود: وزرات ارتباطات بعنوان یکی از نهادهای متولی ایجاد اشتغال در کشور نسبت به سایر وزارتخانه ها از عملکرد بهتری برخوردار بوده و به هدف مورد نظر رسیده است ودر این بین اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان زنجان نیز در جایگاه مطلوبی قرار دارد.

 در ادامه فتح اله حقیقی ، استاندار زنجان ضمن خوش آمدگویی به معاون وزیر ارتباطات و هیئت همراه از فعالیتها و زحمات مجموعه وزارت در استان بویژه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قدردانی نموده و خاطر نشان کرد: استان زنجان پتانسیل بالایی در حوزه  برق، الکترونیک و IT دارد و مجموعه وزارت ارتباطات و سایر دستگاههای متولی می بایست از این پتانسیل به نحو احسن استفاده کنند که خوشبختانه تلاشهای اداره کل ICT استان زنجان در این زمینه قابل قبول است.

نماینده عالی استان افزود: ساختمان مجتمع ICT استان یک دستاورد مهم در جهت حرکت به سوی الکترونیکی شدن خدمات در استان محسوب می شود که تمام تلاش خود را جهت رفع مشکلات زیر ساختی و امکاناتی پروژه خواهیم داشت.

سپس معاون وزیر ارتباطات بهمراه ، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و هیئت همراه ضمن دیدار با آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان به تشریح عملکرد وزارت ارتباطات در استان و فعالیتهای در حال اجرا پرداختند.

معارفی در این دیدار ضمن پیشرفت مطلوب شبکه ملی اطلاعات در کشور گفت: ۸۰ درصد زیرساخت شبکه ملی اطلاعات محقق شده است و بقیه سازمان‌ها باید وظایف خود در لایه‌های محتوا و خدمات را انجام دهند، پیاده سازی و اجرای شبکه ملی اطلاعات یکی از اهداف پایه ای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که وزیر ارتباطات نیز روی این موضوع تاکید بسیار دارند.

وی تصریح کرد: امیدواریم ­­با حرکت جمعی و همدلی و با استفاده از همه ظرفیت ها، شبکه ملی اطلاعات را به نحو قابل قبولی ارتقا دهیم.

معاون توسعه مدیریت هماهنگی و امور پشتیبانی ضمن اشاره به ساختمان در حال ساخت مجتمع ICT استان گفت:  افتتاح این مجتمع و راه اندازی دیتا سنتر استانی میتواند گامی مهم در جهت پیشبرد اهداف دولت الکترونیک باشد.

وی گفت: همه 8 دستگاه اجرایی زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان در این ساختمان مستقر خواهند شد تا خدمات وزارت ارتباطات به مردم در قالب ساختمانی واحد به مردم عرضه شود.

معارفی ادامه داد: این ساختمان با 70% پیشرفت فیزیکی از سال 96 در حال ساخت است که با تدابیر انجام یافته در ابتدای نیمه دوم سال 98 به بهره برداری می رسد.

آیت اله خاتمی در این دیدار ضمن تشکر از زحمات مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در حوزه اشتغال و ارتباطات روستایی پیشنهاداتی را پیرامون شبکه ملی اطلاعات بیان کرد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص فضای مجازی خاطر نشان کرد:تلفیق اینترنت و فضای مجازی با زندگی روزمره در جامعه کنونی امری اجتناب ناپذیر است و اگر متولیان امر در این زمینه تمهیدات لازم را نداشته باشند و بستری ایمن و عاری از هرگونه آلودگی را راه اندازی نکنند صدمات جبران ناپذیری به کشور وارد خواهد شد و پیشرفت و گستردگی شبکه ملی اطلاعات اقدام مثبت وزارت ارتباطات در این زمینه است که می تواند مقابل مخاطرات فضای مجازی بایستد.

پس از آن معارفی با همراهی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و هیئت همراه از پروژه مجتمع ICT استان بازدید بعمل آوردند.

درهر مرحله ازبازدیدهای صورت گرفته از طبقات ساختمان، کارفرما و ناظر پروژه توضیحات مبسوطی رادرخصوص نحوه اجرا وکاربری فضاهای مربوطه ارائه نموده که باتوجه به پرسشهای مطروحه از کو کیف ساخت،موردتوجه بازدید کنندگان قرارگرفت .

  سپس جلسه ای به منظور بحث و بررسی پیرامون مشکلات و موانع پیشرفت پروژه با پیمانکار و ناظر پیمانکار در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان برگزار شد و دو طرف ضمن تبادل نظرات به واکاوی و حل مشکلات مجتمع ICT پرداختند تا ساختمان در موعد تعیین شده به بهره برداری برسد.

در پایان سفر، معاون وزیر ارتباطات نشست صمیمی را با کارکنان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان برگزار کرد و در مورد مسائل پیرامون و مشکلات همکاران به بحث و بررسی پرداختند.
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۱۳
تعداد بازدید : ۴۹۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید