پرش به محتوای اصلی

اخبار

بررسی برنامه های پدافند غیر عامل سایبری در زنجان

بررسی برنامه های پدافند غیر عامل سایبری در زنجان
جلسه کارگروه پدافند غیر عامل سایبری به ریاست مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان وحید فرخی مدیر کل ضمن تشریح برنامه ها و تکالیف حوزه پدافند غیرعامل سایبری گفت: با توجه به اهمیت فناوری اطلاعات در عصر حاضر و رشد سریع و در عین حال نامتوازن ساختار IT ، این بستر به یکی از نقاط بالقوه آسیب پذیر و خطرناک در جهان بدل شده است؛ که ضرورت توجه و پرداخت سریع و در عین حال نظام مند، معقول و هدفمند به منظور مصون سازی این بستر از تهدیدات موجود در جهت حفظ امنیت ملی را می طلبد.

 وی افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت بیش از پیش پدافند سایبری می بایست شرح وظایف کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط اعضا مورد مطالعه، بررسی و اجرا قرار گیرد و دستگاههای عضو این کارگروه در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.

 فرخی گفت: تمامی دستگاهها و نهادهای خدمات رسان در استان می بایست به ترتیب اولویت حساسیت خدمت رسانی مورد پایش و ارزیابی قرارگیرند و نسبت به رفع مشکل ساختار حوزه فناوری اطلاعات و سامانه های خدماتی اقدام گردد.

 وی با اشاره به مبحث چگونگی تداوم خدمات ضروری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات IT سازمانها در سطح استان گفت: .تمامی اداراتی که در کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات عضو هستند می بایست با مطالعه دقیق، نسبت به طراحی و پیش‌بینی تداوم خدمات ضروری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT) اقدام کرده و بررسی آسیب پذیری های حوزه فاوا و همچنین ارائه راهکار های  برطرف کردن آن مطابق با استانداردهای مربوطه باشد.

 وحید فرخی در ادامه تاکید کرد: یکی از الزامات مقابله با تهدایدات سایبری آموزش و اطلاع رسانی در زمینه خطرات اینترنت و فضای مجازی است.این آموزشها باید در دو سطع آموزش عمومی و آموزش بین دستگاهی انجام شود که دستگاههای متولی باید اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

در پایان دبیر جلسه با قرائت پیشنهادات ارسالی از دستگاههای عضو به برنامه های پدافند سایبری استان پرداخت و اعضا در خصوص تصویب موارد به بحث و گفتگو پرداختند.

این جلسه با حضور اعضای پدافند سایبری استان در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان برگزار شد.
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۸
تعداد بازدید : ۴۲۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید