پرش به محتوای اصلی

اخبار

زنجان در مسیر حرکت به سوی قطب برق، الکترونیک و IT

زنجان در مسیر حرکت به سوی قطب برق، الکترونیک و IT
نشست صمیمی مدیرکل ICT استان با مسئولین و فعالان بخش خصوصی در راستای حرکت به سوی قطب برق، الکترونیک و IT

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان ، با هدف تحقق ایجاد قطب برق، الکترونیک و IT در استان زنجان، نشست صمیمی مدیرکل ICT استان با مسئولین و فعالان بخش خصوصی به دعوت آقای مفیدی، از مسئولین شرکت نمایشگاه های بین المللی کاسپین برگزار شد.

در این نشست که با حضور وحید فرخی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، داود مرادخانی، رئیس پارک علم و فناوری استان، آشوری، آقاخانی و کلانتری، رئیس و اعضای هیأت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان در محل نمایشگاه های بین المللی کاسپین برگزار شد

فرخی به تلاشهای انجام گرفته توسط اداره کل ICT  برای پیشبرد اهداف ایجاد قطب برق، الکترونیک و IT در استان، از جمله مذاکرات متعدد با سرمایه گذاران داخلی و خارجی، برگزاری جلسات کارگروه تخصصی فناوری اطلاعات ذیل «شورای اجرایی ایجاد قطب برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات استان زنجان» جهت تحقق برنامه ها و پروژه های مشخص شده در قالب نقشه راه مربوطه، تعریف و هماهنگی فرصت های همکاری میان تمامی اثرگذاران بر توسعه کسب و کار حوزه ICT ، تلاش در تقویت جایگاه سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اشاره کرد.

وی نمود بالفعل ایجاد قطب برق، الکترونیک و IT در استان زنجان را در تحرک فعالان بخش خصوصی و شکوفایی و توسعه کسب و کار حوزه ICT دانست و مشکل ناملموس بودن فعالیت در حوزه ICT برای بسیاری از صاحبان سرمایه را مطرح کرد.

در ادامه داود مرادخانی رئیس پارک علم و فناوری استان از لزوم ایجاد زیست بوم حوزه ICT مطالبی را بیان کرد و اعضای هیأت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای از ناثباتی در بازار و نیز تصمیم گیری های برخی مدیران ابراز نارضایتی کردند. مفیدی، از لزوم ورود و فعال شدن حوزه بازرگانی در کنار مباحث فنی و تخصصی جهت افزایش رونق به مواردی اشاره کرد.

در انتها مقرر شد کارگروهی متشکل از اعضای حاضر در جلسه جهت پیگیری و پیشبرد اهداف حرکت به سوی قطب برق، الکترونیک و IT تشکیل شود.

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۵
تعداد بازدید : ۲۸۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید