پرش به محتوای اصلی

اخبار

2051 خانوار در زنجان از نسل 3 اینترنت تلفن همراه بهره مند شدند

2051 خانوار در زنجان از نسل 3 اینترنت تلفن همراه بهره مند شدند
افتتاح پروژه ارتقاء سایت تلفن همراه ایرانسل روستاهای پیر مرزبان، آغوزلو، گوگجه ییلاق از نسل 2 به نسل 3 در شهرستان خدابنده انجام شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان این مراسم با حضور وحید فرخی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان ،احمد بیگدلی نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ،  ایوب بیگدلی فرماندار شهرستان خدابنده ، بخشدار و مقامات محلی شهرستان برگزار شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد ریال جهت ارتقاء سایت تلفن همراه 3 روستا از توابع شهرستان خدابنده انجام گرفته که 2051 خانوار مستقر در این روستاها می توانند از مزایای ارتقاء نسل تلفن همراه استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد : تعداد 72.9% از روستاها تحت پوشش همراه اول و تعداد 24.14% روستاهای این شهرستان تحت پوشش ایرانسل می باشند .

مدیر کل ICT استان با اشاره به توسعه روز افزون ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح استان گفت:تعداد 139 روستا در مرحله اول و 77 روستا در مرحله ی دوم در طرح توسعه آتی اینترنت پر سرعت روستایی تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

فرخی با اشاره به شاخص های ارتباطی شهرستان خدابنده تصریح کرد: با تلاشها و پیگیری های انجام شده ،اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل در شهرهای سجاس، قیدار، کرسف، سهرورد، نور بهار،گرماب، زرین رود دارای اینترنت نسل 3 و 4 می باشند که این تکنولوژی در تمامی جغرافیای شهرستان خدابنده در حال گسترش است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در خصوص وضعیت آنتن دهی خطوط تلفن همراه گفت : سیاست وزارت ارتباطات کاهش شکاف دیجیتالی بین مناطق روستایی و شهری است و ارائه خدمات به روستاها و مناطق محروم یکی از اولویت های وزارت ارتباطات است و مقرر شده براساس قانون برنامه ششم توسعه 80% روستاهای بالای 20 خانوار متصل به شبکه ملی اطلاعات (اینترنت پرسرعت) شوند که بر این اساس حوزه ICT علاوه بر ثبت وضعیت ارتباطی روستاها، پوشش و وضعیت جاده‌های منتهی به روستاها را پایش و به‌روزرسانی می شود و این عملیات در استان زنجان نیز همزمان با سراسر کشور در حال انجام است.

فرخی در پایان گفت :در این طرح ملی  925 روستا در زنجان مورد پایش قرار خواهند گرفت که عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

۲ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۲۴
تعداد بازدید : ۲۵۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید