پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان:

ایجاد ۱۲۶۴ نفر اشتغال جدیددر حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات زنجان

ایجاد ۱۲۶۴ نفر اشتغال جدیددر حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات زنجان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان از ایجاد ۱۲۶۴ نفر اشتغال حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان خبر داد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان  وحید فرخی مدیر کل، در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان زنجان با اشاره به بررسی نقش فناوری ارتباطات و اطلاعات در تحقق شعار سال پرداخت و اظهار کرد: رونق تولید مستلزم بهبود زنجیره تامین و ارزش است.

وی با بیان اینکه سرعت ما در تجارت آنلاین خوب نیست، ابراز کرد: در تعداد گواهی امضای الکترونیکی صادره ۶۶ درصد رشد داشتیم.

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با اشاره به اینکه بنگاه های کوچک و متوسط در صورت بهره مندی از فناوری اطلاعات حداقل دو برابر سریع تر رشد می‌کنند، خاطرنشان کرد: سهم استان زنجان در ارزش افزوده زیربخش سی تی  سه دهم درصد از کل کشور است.

 وی بیان کرد: سهم استان زنجان در ارزش افزوده زیر بخش آی تی در سال ۹۵ هشت صدم درصد از کل کشور، ارزش افزوده زیربخش پست و پیک ۱.۶ درصد از کل کشور، ارزش افزوده زیربخش محصولات رایانه ای ۲.۵ درصد از کل کشور و فعالیت انتشار الکترونیکی در سال ۹۵ صفر درصد از کل کشور است.

 فرخی با بیان اینکه حدود 1500 راننده تاکسی اینترنتی در استان فعال هستند، ادامه داد: یک درصد از تعداد توسعه دهندگان نرم افزارهای موبایلی را داریم که سهم درآمدی ۲ دهم درصد از کل کشور را اختصاص داده است.

 وی با اشاره به ۶۷۶ شغل تعهد شده این حوزه در سال 97 گفت: اشتغال ایجاد شده ۱۲۶۴ نفر و اشتغال تثبیت شده در سال گذشته نیز ۴۳۸ مورد بوده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با بیان اینکه مجموع اشتغال ایجادی و تثبیتی در سال گذشته ۱۷۰۲ مورد است، اظهار کرد: تسهیلات پرداختی روستایی و عشایری ۴۱ میلیارد ریال و تسهیلات از محل وام وجوه اداره شده وزارت در سال ۹۷  به مبلغ ۵.۹۸ میلیارد ریال بوده است.

۵ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۱۸
تعداد بازدید : ۳۸۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید