پرش به محتوای اصلی

اخبار

تبیین نقش ICT در توسعه کسب و کارها و ایجاد فرصت های اشتغال در کارگروه اشتغال استان

تبیین نقش ICT در توسعه کسب و کارها و ایجاد فرصت های اشتغال در کارگروه اشتغال استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان وحید فرخی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در جلسه کارگروه مشترک اشتغال استان که به ریاست آقای دکتر حقیقی، استاندار زنجان برگزار شد به تشریح  نقش فناوری ارتباطات و اطلاعات در توسعه کسب و کارها و ایجاد فرصت های اشتغال استان پرداخت.

در جلسه کارگروه مشترک اشتغال استان که با حضور استاندار، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و رؤسا و مدیران دانشگاه ها، سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان و فرمانداران شهرستانهای استان برگزار شد ، فرخی نقش فناوری ارتباطات و اطلاعات را در چهار حوزه زیر توضیح داد:

v     تحقق شعار سال 98 با عنوان «رونق تولید»

v     تسهیل و توسعه کسب و کارها

v     تعریف فرصت های اشتغال

v     رویکردهای  پیش رو در حرکت به سوی انقلاب صنعتی چهارم

در بررسی نقش فناوری ارتباطات و اطلاعات در تحقق شعار سال 98 با عنوان «رونق تولید» مدیرکل فاوای استان، قابلیت ICT و بهره گیری از سیستم های اطلاعاتی را در جهت بهبود زنجیره تأمین، بهبود زنجیره ارزش، افزایش رضایت مشتری به ویژه با شخصی سازی و سفارشی سازی محصولات و خدمات تشریح نمود. وی بر لزوم شناسایی خلأها و نقاط ضعف در بخشی از زنجیره تأمین در کسب و کارهای مختلف و تمرکز بر نقطه ای خاص و اصلاح و بهبود آن تأکید کرد.

در بررسی نقش فناوری ارتباطات و اطلاعات در تسهیل و توسعه کسب و کارها، فرخی با اشاره به مدل های کسب و کار اینترنتی، در خصوص مزایای حذف واسطه گری و فروش مستقیم به مشتریان، و نیز روش های جذب و حفظ مشتری به کمک سیستم های مدیریت فناوری اطلاعات توضیح داد وی همچنین با ارائه آمار ارزش افزوده زیربخش های «فناوری ارتباطات(CT)»، «فناوری اطلاعات(IT)»، «پست و پیک»، «تولید محصولات رایانه ای، الکترونیکی و نوری»، «عمده فروشی رایانه، تجهیزات جانبی، قطعات الکترونیکی و مخابراتی» و «زیربخش فعالیت های انتشار الکترونیک» به تشریح وضعیت و جایگاه ICT  استان زنجان در کشور و به خصوص در قیاس با استانهای همتراز پرداخت.

در بررسی نقش فناوری ارتباطات و اطلاعات در تعریف فرصت های اشتغال، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان پس از برشمردن نمونه های موفق کسب و کارهای بهره گیرنده از ICT، وی به تشریح وضعیت استان از لحاظ توسعه نرم افزارهای تلفن همراه و نیز عملکرد اداره متبوع خود در ایجاد فرصت های اشتغال پرداخت.

دکتر فرخی در پایان «رویکردهای  پیش رو در حرکت به سوی انقلاب صنعتی چهارم» را همراه با چالش ها، مزایا و پیش نیازهای آن و نقش و جایگاه ICT در این انقلاب توضیح داد.

در این جلسه استاندار زنجان ضمن استقبال از رویکرد نقش ICT در توسعه کسب و کارها و ایجاد فرصت های اشتغال، خواستار توجه جدی تر به این حوزه و ارائه نظرات کارشناسی در قالب تشکیل هیأت اندیشه ورز با حضور اساتید و مدیران صاحب نظر و به ریاست شخص استاندار شد.

اسلایدهای ارائه فوق در لینک زیر قابل مشاهده می باشد.

https://zanjan.ict.gov.ir/ICTContent/media/image/2019/07/181741_orig.pdf

۸ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶
تعداد بازدید : ۳۳۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید