پرش به محتوای اصلی

اخبار

مشکل ارتباطی روستاهای ماهنشان و ایجرود بزودی مرتفع می شود

مشکل ارتباطی روستاهای ماهنشان و ایجرود بزودی مرتفع می شود
مدیر کل ICT زنجان با نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان وحید فرخی مدیر کل با سید مرتضی خاتمی نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

مدیر کل ICT استان در خصوص وضعیت ارتباطی شهرستانهای ماهنشان و ایجرود گفت: به جهت انجام عملیات برگردان و پیاده سازی نسل دوم تلفن همراه در شهرستانها و تنظیمات آنتن، اختلالاتی در ارتباطات وجود دارد که سعی می شود در 3 هفته پایانی طرح پایش روستایی این مشکل مرتفع شود.  

   وی به تشریح اهم اقدامات مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان پرداخت و افزود: اکیپ های متعددی با مسئولیت اداره کل ICT استان متشکل از کارشناسان حوزه ارتباطی مخابرات منطقه زنجان،اداره زیر ساخت استان و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمالغرب تشکیل شده است که با برنامه ای مدون وضعیت ارتباطی روستاهای استان را مورد پایش و بررسی قرار می دهند.

    فرخی با اشاره به انجام عملیات پایش آنتن دهی روستایی در سطح استان، پیشرفت طرح را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: از کل 750 روستای بالای 20 خانوار پایش 450 روستا به اتمام رسیده است که قبل از انجام پایش های روستایی هنگامی که بر اساس بازدیدهای میدانی و پرس و جو از اهالی مشخص می شد در برخی از روستاها آنتن دهی موبایل ضعیف است، کسی قبول نمیکرد ولی عملیات پایش روستا ها در انعکاس مشکلات و خلاء های موجود چه در خطوط تلفن ثابت و چه در مشکلات تلفن همراه میتواند کمک شایانی داشته باشد.  

 وی در پاسخ به سوال نماینده مجلس در خصوص وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان گفت: 80% روستاهای استان به تکنولوژی  نسل 2 تلفن همراه مجهز می شوند که در اوایل ماه آتی همه روستاها از این تکنولوژی بهره مند خواهند شد.

وی گفت: با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی در اواخر سال 98 و لزوم پیگیری وضعیت پوشش آنتن دهی در سراسر استان در شعب اخذ رای این مهم به طور جدی و پیوسته توسط این اداره کل در حال بررسی است و کمیته تخصصی مجموعه وزارت در استان با بهره گیری از امکانات به روز در حال بررسی وضعیت ارتباطی در استان هستند.

سید مرتضی خاتمی  نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از اقدامات مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در خصوص مشکلات ارتباطی روستاها گفت: امیدواریم با پیگیری اداره کل ICT زنجان در احقاق حق مردم ماهنشان و ایجرود، مشکلات آنتن دهی و اینترنت روستاها و برخی از خانه های بهداشت مرتفع شود و مردم این شهرستان نیز بتوانند از این امکانات استفاده نمایند

این دیدار در دفتر سید مرتضی خاتمی نماینده مردم و نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس برگزار شد.

۲۶ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۴
تعداد بازدید : ۲۵۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید